Tüsiad Yönetim Kurulu Berlin'i Ziyaret Ediyor

İSTANBUL(ANKA)- Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Y&oum...

Haberler 28.09.2015, 11:50
Tüsiad Yönetim Kurulu Berlin'i Ziyaret Ediyor

İSTANBUL(ANKA)- Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, 28-29 Eylül'de Almanya’nın başkenti Berlin'i ziyaret edecek. Ziyaret kapsamında, Alman siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle Türkiye'nin AB üyelik süreci, AB'nin geleceği ve ikili ilişkileri ele alınacak.

TÜSİAD heyeti ziyaret kapsamında  Almanya Maliye Bakanı Dr. Wolfgang Schäuble ve Entegrasyondan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz ile görüşecek.
Berlin ziyaretinin ilk gününde, TÜSİAD heyeti Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Stephan Steinlein, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Brigitte Zypries ve Hristiyan Demokrat Parti (CDU) Meclis Grubu Dış Politika Sorumlusu ve Sözcüsü Jürgen Hardt ile görüşecek.

TÜSİAD tarafından yapılan açıklamaya göre, heyet Türk-Alman Parlamenterler Grubu Milletvekilleri ile biraraya gelecek ve TÜSİAD’ın Almanya’daki muadil kuruluşu BDI’ın Başkanı Ulrich Grillo ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir toplantı düzenleyecek. TÜSİAD heyeti aynı gün Almanya Maliye Bakanı Dr. Wolfgang Schäuble ile bir görüşme gerçekleştirecek. Ziyaretin ikinci gününde ise Entegrasyondan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz ile biraraya gelinecek.Heyet ayrıca Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ve Bundestag Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Dr. Norbert Röttgen ile görüşecek. TÜSİAD heyeti Berlin’de işbirliği yapılan kuruluşları ziyaret edecek.

 Açıklamaya göre, TÜSİAD Almanya’ya yönelik iletişim çalışmalarını “Turkey: Culture of Change Initiative” (TCCI) oluşumu altında yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında 2014 yılında dünyanın sekizinci en iyi Executive MBA programına sahip European School of Management and Technology (ESMT) bünyesinde “TÜSİAD/TCCI Avrupa Ekonomik Entegrasyonu” Kürsüsü  kuruldu. Kürsü aracılığıyla oluşacak tartışma platformunun inovasyon, ekonomik entegrasyon ve rekabetçilik alanlarında Türkiye-Almanya arasında yeni işbirliği olanakları yaratması hedefleniyor.

 TÜSİAD heyetinin Berlin temasları kapsamında yarın ESMT Başkanı Prof. Dr. Jörg Rocholl ve TÜSİAD/TCCI Avrupa Ekonomik Entegrasyonu Kürsüsü Başkanı Doç. Dr. Stefan Wagner ile görüşmeler gerçekleştirilecek.(ANKA)
(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@