Türkiye'nin Finans Oscarları, İşbankası, Garanti Bankası, Otoyol A.ş. Ve Yda'nın Oldu

ANKARA(ANKA) - Otoyol A.Ş. ve YDA dün gece gerçekleştirilen, finans dünyasının Oscarları olarak...

Haberler 15.11.2015, 11:20
Türkiye'nin Finans Oscarları, İşbankası, Garanti Bankası, Otoyol A.ş. Ve Yda'nın Oldu

ANKARA(ANKA) - Otoyol A.Ş. ve YDA dün gece gerçekleştirilen, finans dünyasının Oscarları olarak da adlandırılan Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nde ikişer ödül birden aldılar. Otoyol A.Ş.’nin 4.65 milyar dolarlık Gebze-İzmir Karayolu Projesi Yılın Proje Finansmanı Anlaşması ve Yılın Sendikasyon Kredisi Anlaşması ödüllerini kazanırken YDA’nın Dalaman Havalimanı Projesi, Yılın Ulaşım Finansmanı Anlaşması ve 200 milyon liralık tahvil ihracı, Yılın Yerel Bono Anlaşması ödüllerinin sahibi oldu.

Anlaşma düzenleyiciler arasında, İşbankası 5 kategoride birden ödül almaya hak kazanırken Garanti Bankası 4 farklı kategoride ödül aldı. Yıldız Holding, Ingiliz United Biscuits’i satın almasıyla, Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı Anlaşması ödülünü kazandı. Gecede Vakıfbank, Yılın Uluslararası Bono Anlaşması ödülünü elde ederken, Astaldi ve Turkeler’in Ankara Etlik Hastanesi projesi, Yılın Yapılandırılmış Finans Anlaşması ödülüne değer görüldü. Türk Hava Yolları, önceki yıl olduğu gibi bu yıl da Yılın Ticaret ve İhracat Finansmanı Anlaşması ödülünü almayı başardı.

Bonds & Loans Türkiye Ödülleri etkinliğine, Türkiye’nin bankacılık ve finans sektörünü temsilen 230’dan fazla seçkin davetli katıldı. Etkinliğin organizatörü GFC (Küresel Finans Konferansları) Yönetici Direktörü Aveen Prasad “Bu yılki ödüllere 100’den fazla anlaşma başvurdu. 13 ülkeden 3 bin kişi oy kullanarak, Türkiye’nin sermaye piyasalarının gelişimine olan küresel ilgiyi göstermiş oldu” dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@