‘Türkiye, Avrupa'nın Gazbeton Lideri'

İSTANBUL(ANKA)- Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hin...

Haberler 19.11.2015, 17:00
‘Türkiye, Avrupa'nın Gazbeton Lideri'

İSTANBUL(ANKA)- Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, 5 milyon metreküp üretim kapasitesi ve 4 milyon metreküp tüketim hacmi ile Türkiye’nin, Avrupa’nın gazbeton lideri olduğunu kaydetti.

25. Yıl kutlamalarında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, “Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan toplam 13 adet üretim tesisi ile gazbeton sektörü, bugün 5 milyon metreküpe yakın üretim kapasitesi ve 4 milyon metreküp tüketim hacmine ulaşmış durumdadır. Bu rakamlar Türkiye’yi Avrupa’nın lider gazbeton üreticisi yapmaktadır” dedi.

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği’nin 25. Kuruluş Yılı kapsamında İstanbul’da düzenlediği etkinliklerde Türkiye’nin Avrupa gazbeton liderliği hakkında açıklamalarda bulunan Hinginar, “Türkiye, gazbeton alanında dünya standartlarında üretim yapan, önemli Ar-Ge çalışmaları ile inovatif ürünler geliştirebilen, küresel çapta lider ve öncü bir aktör konumunda. Ülkemizin bu noktaya gelmesi uzun yıllara dayanan bilgi, birikim ve dayanışmanın bir sonucudur. Türkiye gazbeton konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktaydı, 2015 itibarı ile ise lider ülke olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Avrupa liderliği başarısında TGÜB ve üretici firmaların rolünü vurgulayan Hinginar sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizde gazbeton sektörünün tüm paydaşları dünya standartları ve üzerinde üretim yapabilmek, inovatif ürünler geliştirebilmek adına önemli çalışmalar yürüttüler. Nitekim bugün Avrupa lideri olmamız tüm bu çalışma ve emeklerin bir meyvesidir. Gerek TGÜB’ün gerekse üretici firmalarımızın en büyük motivasyonu, insanımızın güvenli, sağlıklı ve çağdaş yapılarda yaşamalarıdır. Bundan sonra da çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecektir.” (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@