Türk Yemeklerini En Çok Seven Yabancılar Ruslar Ve Almanlar

ANKARA(ANKA) - Seyahat arama sitesi momondo’nun araştırmasına göre, Türk yemeklerini en ç...

Haberler 16.11.2015, 10:45
Türk Yemeklerini En Çok Seven Yabancılar Ruslar Ve Almanlar

ANKARA(ANKA) - Seyahat arama sitesi momondo’nun araştırmasına göre, Türk yemeklerini en çok Türkler seviyor. Türklerin yurtdışındaki favorisi İtalyan mutfağıyken, Türk mutfağını en çok beğenen yabancı turistler ise Ruslar ve Almanlar.

Seyahat arama sitesi momondo’nun araştırmasına göre, Türk yemeklerini en çok Türkler seviyor. Türklerin yüzde 71’i en güzel lezzetlerin Türkiye’de bulunduğunu düşünüyor. Türklerden sonra Türk yemeklerine en çok ilgi gösterenler ise yüzde 11 ile Ruslar ve Almanlar. Bu iki ülkeyi yüzde 10 ile Hollanda takip ediyor. Beşinci sırada yüzde 9 ile Danimarkalılar yer alıyor; onların en yakın takipçileriyse yüzde 8’lik oranlarla Norveç ile İsveç ve yüzde 7 ile Finlandiya.

-ABD’LİLER TÜRK MUTFAĞINDAN HAZZETMİYOR-

Araştırmaya katılan İspanyolların ve Fransızların yüzde 4’ü, Çinlilerin ve Portekizlilerin yüzde 3’ü tercihlerini Türk mutfağından yana kullanıyor. İtalyanların sadece yüzde 2’si Türk tatlılarını sevdiğini söylüyor. En az haz edenlerse yüzde 1’lik oranla ABD’liler.

-TÜRKLERİN FAVORİSİ İTALYAN LEZZETLERİ

Peki Türklerde durum nasıl? Türklerin yemeklerini en çok sevdikleri yabancı ülke İtalya; pizza, makarna, risotto gibi tatlar Türklerin yüzde 49’unu cezbediyor. İkincilik ise Fransa’nın; katılımcıların yüzde 25’i Fransız yemeklerinden hoşlanıyor.

-VİETNAM LEZZETLERİ DAMAK TADIMIZA UYMUYOR-

Ancak Türklerin İtalya ve Fransa haricindeki ülkelerin mutfaklarını pek beğendiklerini ise söylenemez. Öyle ki, Fransa’nın en yakın takipçisi sadece 12’lik bir oranla İspanya, sonrasında ise ABD (yüzde 11) geliyor. Geri kalan 15 ülke ise yüzde 10’unun altında. Sondan birinci ise yüzde 1’lik oranla Vietnam. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@