Türk Müziği Thy'nin Desteğiyle Türkiye Ve Japonya Arasındaki Dostluk Köprüsünü Sağlamlaştırıyor

ANKARA(ANKA) - Türk Hava Yolları’nın desteğiyle Türk Müziği, Türkiye ve Japonya arasın...

Haberler 19.11.2015, 11:50
Türk Müziği Thy'nin Desteğiyle Türkiye Ve Japonya Arasındaki Dostluk Köprüsünü Sağlamlaştırıyor

ANKARA(ANKA) - Türk Hava Yolları’nın desteğiyle Türk Müziği, Türkiye ve Japonya arasındaki mevcut dostluk köprüsünü daha da sağlamlaştırıyor.

Türk Hava Yolları, “Turkish Airlines Concert Series by Alaturka Records” adıyla düzenlenecek konser dizisiyle, Türkiye’nin derin bir tarihe sahip müzik kültürünü, dünya kültür başkentlerine taşıyarak, bu engin birikimin geniş kitlelerce tanınmasını hedefliyor. Son dönemde Türk müzik dünyasında adından söz ettiren Alaturka Records’ın düzenleyeceği konserler, sahnelendiği ülkelerdeki yerel sanatçılarla birlikte ilgi çekici buluşmalara ve ayrıca kültürlerarası ortak çalışmalara da ev sahipliği yapacak. “Turkish Airlines Concert Series by Alaturka Records” konser serisi, 1890 yılında yaşanan Ertuğrul Faciası ile başlatılmış “Türk-Japon Dostluğu”nun 125.  yıldönümü  anısına, 12 Aralık 2015   günü,  18.00’de Mielparque Osaka  (Osaka/ Japonya)’da ve ayrıca yine  14 Aralık 2015 günü, 19.00’da  Tokyo  Hamarikyu Asahi Hall (Tokyo/ Japonya)’da sergilenecek performanslarla başlayacak. Alaturka Records’la aynı sahneyi paylaşacak Japon sanatçılarla gerçekleştirilecek sürprizler, “uzak ülke yakın dost” Japonya’daki konserlere heyecan ve renk katacak.

Türk Hava Yolları’nın yeni uçak içi müziklerine imza atan Uğur Işık’ın sanat yönetmenliğinde çalışmalarını sürdüren Alaturka Records’ın, 2016-2017 sanat sezonu boyunca, “Turkish Airlines Concert Series by Alaturka Records” konserlerini, ABD, Almanya, Fransa, Avusturya, İtalya, İngiltere, Hollanda, Belçika,  İspanya,  Çin, Güney Kore,  Endonezya,  Güney Afrika ve Rusya gibi küresel taşıyıcının uçuş sağladığı ülkelerdeki farklı destinasyonlarda da sahnelemesi planlanıyor. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@