Türk İş, Hak İş, TİSK ve TOBB'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kısa Çalışma Ödeneği Teşekkürü

Türk İş Sendikası, Hak İş Sendikası, TİSK ve TOBB tarafından yayımlanan ortak basın bildirisinde kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür edildi.

Türk İş, Hak İş, TİSK ve TOBB'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kısa Çalışma Ödeneği Teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa çalışma ödeneğine ilişkin gün içinde açıklamalarda bulunmuş ve söz konusu destekten yararlanma süresinin uzatıldığını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık." ifadelerini kullandıç 

Bu açıklamalar kapsamında 31 Mart tarihi itibariyle sona eren Kısa Çalışma Ödeneği sektör gözetmeksizin Mayıs ve Haziran aylarında yeniden sağlanacak. 

TÜRK İŞ, HAK İŞ, TİSK VE TOBB TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karar sonrasında; Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan ortak açıklama geldi. 

Yapılan ortak basın açıklamasında söz konusu desteğin çok önemli olduğunun altı çizilerek salgınla mücadele sürecinin devam etmesi için bu desteğin devam etmesine ihtiyaç olduğu vurgulandı. Alınan karar kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan' a teşekkür edilirken ortak açıklamada imzası bulunan kuruluşlar desteğin işvereni ve işçiyi koruduğunu ifade ettiler. 

Ortak Basın Açıklaması

Türk İş Sendikası, Hak İş Sendikası, TİSK ve TOBB tarafından yayımlanan açıklamda "Salgınla mücadele sürecinin devam etmesi başta olmak üzere, son dönemde yaşanan diğer zorluluklar sebebiyle tüm çalışma hayatının ihtiyacı vardı. Öncelikle bu konuda yanımızda olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, kendisi nezdinde tüm ilgililere teşekkür ediyoruz. Devletimizin koordinasyonunda, Türk-İş, Hak-İş, TİSK ve TOBB olarak işçi ve işverenleri koruyan ve destekleyen bu uygulamanın devamı için teşekkür ediyoruz." ifadeleri yer aldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@