Türk Hava Yolları, 125. Boeing Uçağını Bugün Filosuna Dahil Etti

İSTANBUL(ANKA) - Türk Hava Yolları, 125. Boeing uçağını bugün filosuna dahil etti. THY, Boeing'den 2015 yılı içerisinde, toplamda yedi adet 777 ve beş adet 737 uçağı teslim almış olacak. Boeing ve Türk Hava Yolları'nın ilişk

Haberler 12.05.2015, 13:04
Türk Hava Yolları, 125. Boeing Uçağını Bugün Filosuna Dahil Etti

İSTANBUL(ANKA) - Türk Hava Yolları, 125. Boeing uçağını bugün filosuna dahil etti. THY, Boeing'den 2015 yılı içerisinde, toplamda yedi adet 777 ve beş adet 737 uçağı teslim almış olacak.

Boeing ve Türk Hava Yolları'nın ilişkisi, havayolunun ilk McDonnell Douglas DC-9 uçağını satın aldığı 1968 yılına uzanıyor. Türk Hava Yolları, iki adet 727-200 uçağını teslim aldığı 1974 yılında, Boeing 7 serisinin ilk uçağını işletmeye başladı.

Türk Hava Yolları'nın Yatırım ve Teknoloji'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat konuya ilişkin, “Türk Hava Yolları'nın tarihsel gelişiminde önemli bir figür olmuş Boeing'den alacağımız bu teslimatla Ortaklığımızın rekabet gücüne, daha da genişlemesine ve İstanbul'daki merkezlerimizden yeni, kısa ve uzun menzilli uçuş noktalarına aktarmasız uçuşlar gerçekleştirilmesine imkân sağlamış oluyoruz. Kendimizi, uçtuğumuz her rota üzerinde gerçekleşebilecek en iyi uçuş tecrübesini yolcularımıza sunmaya adadık. 777 ve 737'nin eşsiz güvenilirlik sağlayan geniş kabinleri sayesinde vadettiğimiz konfor ve rahatlığı en değerli önceliğimiz, yolcularımız için temin ettikçe sözümüzü tutmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Boeing Ticari Uçaklar Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Todd Nelp ise, "Türk Hava Yolları ile 40 yıla dayanan ve 125 uçağın teslimatını içeren uzun süreli ilişkimiz nedeniyle oldukça gururluyuz. İlişkimiz süresince, olağanüstü bir büyüme performansı sergilemiş Türk Hava Yolları'nın gelecekteki başarılarını desteklemeyi sürdürmek için sabırsızlanıyoruz." dedi.

Yeni Nesil 737-900ER, Yeni Nesil 737 ailesinin kabiliyetlerini artıran, kısa-uzun menzilli, çift motorlu bir uçak ve Türk Hava Yolları'nın bu yıl içerisinde teslim alacağı 12 uçaktan sadece biri.

Günümüzün 777-300ER uçakları, sınıfının en yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlayan, planlanan kalkış saatinde kalkmayı yüzde 99.5 oranında başaran en düşük maliyetli uçağı olarak nitelendirilirken, bu özellikleriyle dünyanın en güvenilir uçağı olma özelliğini taşıyor. (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@