Türk bankasına yılın en iyi bankası ödülü

Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare (BKT)'ye, "Arnavutluk'ta Yılın En İyi Bankası" ödülü verildi. BKT'nin üst üste beşinci kez kazandığı ödül, Euromoney dergisi tarafından Londra'da düzenlenen...

Haberler 09.07.2016, 09:47
Türk bankasına yılın en iyi bankası ödülü
Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare (BKT)'ye, "Arnavutluk'ta Yılın En İyi Bankası" ödülü verildi. BKT'nin üst üste beşinci kez kazandığı ödül, Euromoney dergisi tarafından Londra'da düzenlenen “Mükemmellik Ödülleri” töreninde, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta'ya verildi.

Uluslararası finans çevrelerinin etkili ve saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından 25 yıldır her ülkede finans sektörünün en iyilerinin ödüllendirildiği “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” (Euromoney Awards for Excellence) bu yıl da Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Londra’nın tarihi ve turistik mekanlarından Tower of London’da düzenlenen törende, Çalık Holding iştiraklerinden Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare (BKT)'ye, "Arnavutluk'ta Yılın En İyi Bankası" ödülü verildi.

"İstikrarlı büyüme, sürdürülebilir kârlılık, yenilikçi ürün ve hizmetler’’

BKT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta; BKT'nin, Arnavutluk'un en iyi bankası olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirterek şunları söyledi: "İstikrarlı büyüme, sürdürülebilir kârlılık, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizin bizi bu noktaya getirmesi gurur vericidir. Arnavutluk bankacılık sisteminde en önemli göstergeler olan aktif büyüklüğü, kârlılık, sermaye, mevduat, bireysel krediler gibi kalemlerde lider durumdayız ve bu başarıyı bölgedeki diğer ülkelere de yaymayı hedefliyoruz. Vizyonumuz doğrultusunda, Arnavutluk bankacılık sisteminde en büyük ve en iyi banka olmaya devam edeceğiz. Başarımızın anahtarı, Arnavutluk'u, insanlarını ve onların ihtiyaçlarını derin ve kapsamlı olarak anlamaktan geçiyor. BKT'yi Arnavutluk için çok değerli bir varlık olarak görmemiz, müşterilerimizin güvenini kazanmamızı, bu güven de sürekli büyümemizi ve başarılı olmamızı mümkün kılmaktadır. Tüm çalışanlarımıza göstermiş oldukları olağanüstü çabalarından ötürü teşekkür ederim."

BKT'nin üst üste beşinci kez aldığı "Arnavutluk'un En İyi Bankası" ödülü, Arnavutluk bankacılık sistemi içinde yenilikçi, güçlü ve lider Banka pozisyonunu bir kez daha teyit etti.

Daha önce The Banker ve EMEA Finance tarafından da benzer ödüller verilen BKT, 2,6 milyar dolarlık aktif büyüklüğü ve 2 milyar dolarlık mevduatı ile Arnavutluk'un 90 yıllık en eski ticari bankası unvanına sahip. BKT, Arnavutluk'ta 63 ve Kosova'da 26 olmak üzere toplam 89 şube ile hizmet veriyor.

Euromoney Ödülleri

Dünyanın önde gelen en prestijli finans yayınlarından biri olan Euromoney, 20 yılı aşkın süredir küresel bankacılık sistemlerini ve varlık piyasalarını değerlendiriyor. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@