Tokatlı Sanayici Ve İşadamları, ‘Akademi' İle Aile Şirketlerini Kurumsallaştıracak

İSTANBUL (ANKA) - Tokatlı işadamlarının sesi olacak, onların birbiriyle sinerji yaratarak, daha fazla kalite, daha fazla istihdamın önünü açacak çalışmalar yapma ilkesiyle hayata geçen TOSİAD’ın yan kuruluşu “Akademi” kuruldu

Haberler 16.05.2015, 16:56
Tokatlı Sanayici Ve İşadamları, ‘Akademi' İle Aile Şirketlerini Kurumsallaştıracak

İSTANBUL (ANKA) - Tokatlı işadamlarının sesi olacak, onların birbiriyle sinerji yaratarak, daha fazla kalite, daha fazla istihdamın önünü açacak çalışmalar yapma ilkesiyle hayata geçen TOSİAD’ın yan kuruluşu “Akademi” kuruldu.

TOSİAD ile Tokat Vakfı'nın birlikte faaliyet gösterdiği yeni yönetim merkezinin açılışında konuşan TOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Acar Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Acar, İstanbul'da 18 bin Tokatlı vergi mükellefi olduğunu belirterek "Kurduğumuz akademi sayesinde yüzlerce üyemiz aile şirketi olmaktan çıkarak kurumsal kimliğe kavuşacak inşallah. Bu eğitimler sayesinde, üretim, kalite, istihdam ve hız artacak, kriz yönetimi eğitimleri sayesinde zorlukları daha kolay aşılacak" dedi. 

 

-“İŞ DÜNYASININ EN ÖNEMLİ EKSİĞİ EĞİTİM”-

 

TOSİAD Başkanı Acar, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Tokatlı Sanayici, Yönetici ve İşadamları Derneği, ülkemizin ve şirketlerin en önemli ihtiyacı olan eğitimleri dernek merkezinde profesyonel bir ekiple verecek. Eylül Ayında başlayacak olan bu eğitimler, iş dünyasına yönelik olarak, Kriz Yönetimi, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Diksiyon Eğitimi, Hitabet Sanatı, Finansçı Olmayanlar için Finans Eğitimi gibi bir dizi eğitimlerden oluşacak. Dışarıdan çok daha ucuza verilecek bu eğitimler bir üniversitemiz ile birlikte akredite edilerek sertifikalı olarak verilecek. Hemşehrimiz gururla aldığı eğitimi TOSİAD ve ilgili üniversite ismiyle birlikte ofisine açacak. Bu sayede Derneğimiz hak ettiği itibarı kazanmakla birlikte, elde edeceği gelirle de masraflarını karşılayarak kaynak yaratmış olacaktır. Ben bu çalışmamızı çok önemsiyorum. Bu hususta yönetim kurulumuzla birlikte çalışmalarımızı büyük bir hızla ve heyecanla devam ettiriyoruz."

 

-İSTANBUL'DA 650 BİN TOKATLI VAR-

 

İstanbul'da 650 bin Tokatlı'nın yaşadığını belirten Acar, TOSİAD'ın büyük bir sosyal sorumluluk üstlendiğine dikkat çekti. Acar yeni dönem ile ilgili olarak 3 yıllık hedeflerini açıklarken şunları ifade etti:  

“Artık zaman, yeni dernek ve vakıf kurmak değil, mevcut dernek ve vakıflarla bir araya gelip bir güç oluşturmak. Bu gücü toplumun bir adım önünde giderek iyi bir liderlikle hemşehrilerimize faydalar sağlamaktır. TOSİAD olarak derneklerde ilk defa uyguladığımız Müşteri Portföyü Paylaşım Sistemi toplantıları ile bir sinerji yakaladık. Her bir Tokatlı kendi müşteri portföyünü bir başka hemşehrisine açarak, yeni müşteri kazanmalarına vesile oluyor. Her sektörden sadece bir kişinin katıldığı bu toplantılarda iş ve trafik kaybını önlemek için bu toplantılar sabah 7.00'da başlıyor ve en geç 9.00'da bitiyor. Her bir üyenin performanslarının takip ve kontrol edildiği bu toplantılar hemşehrilerimiz arasında büyük heyecan yarattı.”

Acar dernek olarak “yerel” hareket etmeyeceklerini tüm Türkiye’yi kucaklayacaklarını da kaydetti. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@