Tobb'un Ekonomide Sinerji Kastamonu Toplantısı Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2014 yılından itibaren yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında gerçekleşen Yerel Kalkınma Sinerji Toplantıları’na, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Bölgesi (Kastamonu, Çankırı, Sinop) ile devam edildi. ​​

Haberler 06.08.2015, 14:13
Tobb'un Ekonomide Sinerji Kastamonu Toplantısı Yapıldı

ANKARA (ANKA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2014 yılından itibaren yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında gerçekleşen Yerel Kalkınma Sinerji Toplantıları’na, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Bölgesi (Kastamonu, Çankırı, Sinop) ile devam edildi. ​​

TOBB’dan verilen bilgiye göre, proje kapsamında il il gezerek toplantı düzenleyen temsilcilerin beşinci durağı Kastamonu oldu. Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda oda genel sekreterleri, TOBB ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) temsilcileri görüş ve önerilerini paylaştı.

Toplantıya, Kastamonu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Fatma Zehra Savi, Çankırı İli Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ela Özkan Canbolat, Sinop İli Akademik Danışmanı Prof. Dr. Sedat Karayücel, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ramazan Çağlar ve Kastamonu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Aykut Onat katıldı.

 -81 İLE 81 AKADEMİK DANIŞMAN PROJESİ NEDİR? –

TOBB, ilçeler dahil her ilde oda/borsa yönetim kurulu başkanlarının, TOBB tarafından belirlenen kriterleri dikkate alarak mutabakatla belirledikleri bir akademisyeni il akademik danışmanı olarak atıyor. Akademik danışmanlar oda/borsaların, kurumsal kapasitelerini geliştirmelerine ve yerel kalkınmada öncü rol oynamalarına katkı sağlıyor.

 -YEREL KALKINMA SİNERJİ TOPLANTILARI –

Toplantılarla, kalkınma ajansı ve yatırım destek ofisleri ile üniversitelerin yerel kalkınma alanında işbirliğinin artırılması amaçlanıyor. Toplantılar yıl boyunca devam edecek. (ANKA)

 (HTC/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@