Tobb Girişimcilik Rüzgarını Anadolu'ya Taşıdı

ANKARA(ANKA) - TOBB'un ev sahipliğindeki G3 Forum Anadolu'ya taşındı. Daha önceleri İstanbul'da yapılan organizasyon, bu rüzgârı artık Anadolu'dan estirecek. Kayseri, 40'ı aşkın başarılı girişimcinin deneyimlerini paylaştığı

Haberler 16.05.2015, 00:20
Tobb Girişimcilik Rüzgarını Anadolu'ya Taşıdı

ANKARA(ANKA) - TOBB'un ev sahipliğindeki G3 Forum Anadolu'ya taşındı. Daha önceleri İstanbul'da yapılan organizasyon, bu rüzgârı artık Anadolu'dan estirecek. Kayseri, 40'ı aşkın başarılı girişimcinin deneyimlerini paylaştığı oturumlarla gerçekleşen G3 Forum'a ev sahipliği yaptı.

​Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) yapılan açıklamaya göre, TOBB'un ev sahipliğindeki G3 Forum Anadolu'ya taşındı. Daha önceleri İstanbul'da yapılan organizasyon, bu rüzgârı artık Anadolu'dan estirecek. Kayseri, 40'ı aşkın başarılı girişimcinin deneyimlerini paylaştığı oturumlarla gerçekleşen G3 Forum'a ev sahipliği yaptı. Girişimci ve girişimci adayları, Ali Sabancı, Gülden Yılmaz, Evrim Aras'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda Türk iş dünyasının önde gelen ismine sorular sorup deneyimlerinden yararlanma fırsatı buldu.

Ayrıca düzenlenen panelde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras girişimcilerle sohbet edip başarının sırrını anlatırken, kendi tecrübelerine dayanarak uyarılarda da bulundular. Yuvarlak masalarda gruplar halinde yapılan toplantılarda çeşitli anketler de uygulandı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bizim nesil her şeyi el yordamıyla, düşe kalka öğrendi. Çünkü girişimciliği bilen, tecrübe aktaracak kimse yoktu. Bizim insanımız gördüğüne inanır. Şimdi girişimci adaylarımız, başarı öykülerini bizzat sahiplerinden dinleme imkanı buldu” dedi. (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@