TİM "Büyükelçiler Buluşması"nı Çanakkale’de düzenleyecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 76 ülkeden 181 büyükelçi ve bürokratın davet edildiği Büyükelçiler Buluşması’nı bu yıl Çanakkale’de düzenleyecek.

Haberler 31.08.2016, 18:24 31.08.2016, 19:47
TİM "Büyükelçiler Buluşması"nı Çanakkale’de düzenleyecek
İstanbul, 31 Ağustos () - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 76 ülkeden 181 büyükelçi ve bürokratın davet edildiği Büyükelçiler Buluşması’nı bu yıl Çanakkale’de düzenleyecek. İtalya’dan Brezilya’ya, İsrail’den Malezya’ya birçok ülkenin büyükelçi ve temsilcisinin katılacağı organizasyonda TİM, Türkiye’nin ekonomiden siyasete güçlü imajının anlatılarak işbirliği fırsatlarının artırılmasının hedeflendiği bir forum düzenleyecek.

Etkinlik süresince ayrıca tarihi, kültürel ve turistik yöreler de ziyaret edilecek. Bu kapsamda Birinci Dünya Savaşı’nda Çanakkale deniz ve kara muharebelerinin yapıldığı, şehitlikler, anıtlar ve savaş kalıntılarının yer aldığı tarihi ve kültürel varlık olan Gelibolu Anıtları ile Truva, Assos gibi tarihi-turistik yöreler de ziyaret edilecek. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Büyükelçiler Buluşması’nın Türkiye’nin sahip olduğu potansiyelin keşfedilmesi ve ülkelerarası işbirliği fırsatlarının hayata geçirilmesi bakımından önem taşıdığın söyledi. Türkiye’nin ihraç ettiği ürünlerin kilogram değerini daha da yükseltmek için inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmaya odaklandıklarını söyleyen Büyükekşi, "Türkiye’nin dört saatlik uçuş mesafesinde 56 ülke, 1.5 milyar nüfus ve 10 trilyon dolarlık dış ticaret hacmi var. Türkiye ile işbirliği, çok geniş coğrafyalara erişim anlamına geliyor. Kazan-kazan prensibiyle çok başarılı ortaklıklara imza atabiliriz.

Tüm ülkeleri, Büyükelçiler Buluşması’nda işbirliğine davet ediyoruz" dedi.    
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@