Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Şubat 2021 Gelir Kaybı Ve Kira Desteği Ödemelerinin Başladığını Duyurdu!

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara yönelik verilen Şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerinin başladığı bildirildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklama yaparak gerçek kişi tacirlere yönelik uygulanan destek ödemelerinin hak sahiplerine ödenmeye başlandığını söyledi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Şubat 2021 Gelir Kaybı Ve Kira Desteği Ödemelerinin Başladığını Duyurdu!

Türkiye'de koronavirüs slagınından olumsuz etkilenen gerçek kişi tacirlere yönelik verilen kira vegelir kaybı desteği Şubat ayı ödemelerinin başladığı açıklandı. Ödemeleri bekleyen esnaf ve sanatkarlara duyuruyu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptı.

GELİR KAYBI VE KİRA DESTEĞİ!

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de ticari hayat büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Bir süre önce duyurusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ve ardından da başvuruları alınmaya başlanan kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri hakkında bir son dakika gelişmesi yaşandı.

BAKAN RUHSAR PEKCAN DUYURDU!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile destek ödemelerinin bugün itibariile hak sahiplerine yapılmaya başlandığını duyurdu. Bakan Pekcan yapmış olduğu açıklamada, “Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik daha önce yapacağımızı söylediğimiz ve başvurularını aldığımız Şubat 2021 gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine bugün itibariyle başladık. Kıymetli esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Koronavirüs salgınından olumsduz etkilenen esnaf sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı desteği ödemelerinin ilk taksiti 20 Ocak'ta verilmişti. Kira desteği için ise ödemeler 27 Ocak'ta yapılmıştı.

SON BAŞVURU TARİHİ UZATILDI!

Oldukça yoğun bir talep gösterilen gelir kaybı desteği ve kira desteği için başvuru işlemleri hakkında da yeni bir katrar alınmıştı. Şartları uyan ama buna rağmen başvuru yapmayan vatandaşların hak kaybı yaşamamaları ve mağdur olmamaları için başvuru işlemlerinin 31 Mart 2021'e kadar uzatıldığı bildirildi. Başvuruların ise e-devlet üzerinden yapılabileceği açıklandı.

GELİR KAYBI VE KİRA DESTEĞİ ÖDEMELERİ KAÇ TL?

Gelir kaybı desteği kapsamında şartları karşılayan esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere 3 ay süreyle 1000 TL ödeniyor. Kira desteğinin ise büyükşehirlerde 3ay süreyle aylık 750 TL,diğer şehirlerde ise aylık 500 TL olacağı bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@