Thy'den Tarihi Anlaşma

ANKARA(ANKA) - Türk Hava Yolları, Petra Kalkınma ve Turizm Bölge Yönetimi ile tarihi bir anlaşmay...

Haberler 18.11.2015, 14:00
Thy'den Tarihi Anlaşma

ANKARA(ANKA) - Türk Hava Yolları, Petra Kalkınma ve Turizm Bölge Yönetimi ile tarihi bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma, Ürdün Turizm ve Antikite Bakanı eşliğinde Petra ve Turizm Bölge Yönetimi Başkanvekili ve Türk Hava Yolları'nın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı tarafından imzalandı.

Taraflar arasındaki köklü dostluk bağlarının önemine vurgu yapmak adına, Petra'nın 2000 yıllık tarihe sahip, meşhur 'Hazine'si, kaya mezar önünde gerçekleştirilen imza töreninde, birçok bakanlık temsilcisinin yanı sıra, Türk Hava Yolları'nın bölgesel yönetimlerinden de üst düzey yöneticiler hazır bulundu.

Anlaşmayla birlikte, Ürdün'ün eşsiz tarihi sit alanını ziyaret etmek isteyen Türk Hava Yolları yolcularına, uçuş kartlarını sit alanına girişte ibraz etmeleri halinde, giriş ücretleri üzerinden yüzde15 oranında indirim uygulanacak. Ayrıca, Ürdün'ün ilgili makamlarınca, 'Petra Ziyaretçi Merkezi'nde Türk Hava Yolları'nın tanıtımı yapılacak. Bunun mukabilinde bayrak taşıyıcı havayolu, 'Petra Kalkınma ve Turizm Yönetimi'nce farklı ülkelerde düzenlenen etkinlikler dahilinde tur acentalarına özel indirim sağlayacak.

Anlaşmayla ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları'nın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, "Bu anlaşma ile dünyanın muhakkak görülmesi gereken lokasyonlarından biri olarak addedilen Petra'nın bilinirliğine katkı sağlayacağımız için oldukça memnunuz. Yürüttüğü sayısız projede, kültür ve sanatı farklı bir hassasiyetle değerlendiren Türk Hava Yolları için bu girişim muhakkak ki gurur verici. Yolcularımızca ilgiyle takip edilen uçak içi yayınımız SkyLife'ın yanı sıra, diğer iç ve dış kanallarımız aracılığıyla da Petra'yı tanıtacak olmamızın, tarihi sit alanının küresel platformdaki bilinirliğini önemli ölçüde pekiştireceğine inanıyoruz" dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@