Tesla'nın 1,5 Milyar Dolarlık Yatırımı Bitcoin'e Yeni Rekor Getirdi!

Kripto para piyasalarında yaşanan son dakika gelişmeleri büyük bir merakla araştırılırken Tesla'nın Bitcoin girişimi piyasayı karıştırdı. Tesla 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklayınca Bitcoin'in fiyatında bir anda yüzde 14'lük artış meydana geldi.

Tesla'nın 1,5 Milyar Dolarlık Yatırımı Bitcoin'e Yeni Rekor Getirdi!

Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla bugün kripto para piyasasını karıştırdı. Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alında kripto para piyasalarının fiyatları adeta ralli yaptı.

TESLA'NIN BİTCOİN SATIN ALMASI REKOR FİYATLAMA GETİRDİ!

Amerika sermaye piyasaları regülatörüne açıklama yapan Tesla, yeni yatırım politikaları gereği 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu haberin hemen ardından ise Bitcoin'in fiyatı yüzde 14 oranında artarak 43.233 dolar seviyesine çıktı. Bu rakam aynı zaman Bitcoin için tüm zamanların en yüksek değeri olarak rekor seviyesini bir adım daha öteye taşıdı.

KRİPTO PARALAR SEVİYE AŞIYOR!

Tesla'nın Bitcoin satın almasının fiyatlarda bu denli etkili olması yalnızca yüklü miktardaki işlemle alakalı olmadığı bildirildi. Yeni bir para türü olan kripto para birimleri varlıklarını dünya finans piyasalarına kabul ettirebilmek için büyük gayret sarf ediyorlar. Henüz resmi olarak tanınmayan kripto paralar için Tesla'nın bu son girişimi yeni bir meşruiyet kazanımı olarak değerlendirildi. Tesla'nın Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacağı belirtilirken bu gelişme ile kripto paralar varlıklarını çok güçlü bir pozisyona taşıdılar.

8 YIL ÖNCE ALMALIYDIM!

Elon Musk ise kripto para piyasalarının öncüsü Bitcoin hakkında, “Bitcoin'i satın almakta çok geç kaldım. Bundan 8 yıl önce bunu yapmalıydım. Partiye geç katıldığım için üzgünüm.Bitcoin çok iyi bir şey ve ben de onun destekçisiyim. Dogecoin'in küresel bir para olması çok eğlenceli olurdu.” demişti.

Son bir haftadır Bitcoin'e yakından ilgi gösteren Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter hesabına Bitcoin simgesi koymuş ve kripto para birimi yüzde 10 yükseliş kaydederek 36 bin doların üzerine çıkmıştı. Bitcoin için en kritik hamleyi bugün yapan Elon Musk rekor fiyatlamanın mimarı oldu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@