Termikel'den Tüketiciye Yeni Yılda Taş Fırın Sürprizi!

-Termikel, 2016’ya damga vuracak yeni ankastre ürünlerini alanında Türkiye’nin en b&u...

Haberler 17.11.2015, 13:05
Termikel'den Tüketiciye Yeni Yılda Taş Fırın Sürprizi!

-Termikel, 2016’ya damga vuracak yeni ankastre ürünlerini alanında Türkiye’nin en büyüğü olan fabrikasında gerçekleştirdiği lansmanla tanıttı.

ANKARA (ANKA) – Termikel, yeni yılda Türk tüketicilerine geleneksel damak zevkinin vazgeçilmezi “taş fırın” sürpriziyle giriyor. Termikel’in yeni yıl için tanıttığı 40 yeni model içerisinde en çok ilgiyi Türkiye’de ilk olan Taş Fırın, Uçak Fırını, Full Elektronik Davlumbaz ve İndiksiyon Özellikli Fırın çekti.

-LAHMACUN… TANDIR… EKMEK…-

Yarım asrı aşan geçmişi ve 75 ülkeye ihracatı ile Türkiye ve Dünyada milyonlarca ailenin mutfaklarını süsleyen, Türkiye’nin en büyük ankastre üreticilerinden Termikel, 2016 yılı için tasarladığı yeni modellerini tanıttı.

Çağdaş tasarım ve yüksek teknolojiye sahip onlarca yeni ankastre modelin yanı sıra Türkiye’de ve Dünyada bir ilk olan Taş Fırın, Uçak Fırını ve İndüksiyon Ocaklı Fırın gibi bazı konsept ürünler öne çıktı.

Geleneksel Türk yemek kültürünün vazgeçilmezi olan hamur işlerinin de rahatlıkla yapılabileceği Taş Fırın Dünya’da ve Türkiye’de ilk kez üretilecek model olarak dikkat çekerken, uçaklarda kullanılmak üzere Amerika, Hollanda gibi sadece birkaç ülke tarafından üretilebilen yüksek teknolojiye sahip Termikel Uçak Fırını ise yerli sanayiye yapacağı katkı ile öne çıktı. 2016 yılında Almanya’da yapılacak olan tasarım yarışmasında Termikel’i temsil edecek olan tam elektronik davlumbazlı ve indiksiyonlu özelliğe sahip fırın da en çok ilgi çeken ürünler arasında yer aldı.

TRT’nin büyük ilgiyle takip edilen “Diriliş Ertuğrul” dizisinin yapımcısı Kemal Tekden’in de katılarak konuşma yaptığı programda, Termikel ocak ve fırınlarında hazırlanan lezzetler Almanya’dan Termikel için Türkiye’ye gelen Cafer Usta tarafından misafirlere ikram edildi.

Yoğun ilgi gösterilen lansman programında 2016 yılına damgasını vuracak yenimodeller Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya tarafından interaktif bir sunumla davetlilere tanıtıldı.

Sunum öncesi Termikel tarafından Türkiye’de ilk kez üretilen ürünlerden bazıları olan düdüklü tencere, cam kapaklı fırın, yayık makinesi ve otomatik sıkıcılı mini çamaşır makinesi ile Termikel’in yarım asrı aşan geçmişinde dönüm noktaları olan olayları anlatarak sözlerine başlayan Kaya, “Bu topraklardan ve geçmişimizden aldığımız güçle 2023’lere 2071’lere koşuyoruz. Başarı sadece Termikel’in değil Türkiye’nin başarısıdır. Bir Dünya markası yaratmak için 50 yıldır çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Gelecek ve başarı bizime birlikte Türkiye’nin olacaktır” dedi.

Ürünleri tasarlarken ilhamlarını Anadolu’dan aldıklarını anlatan Kaya, “Kullanılan yüksek teknoloji ve göze hitap eden modern tasarımlarımız ile sadece Türkiye’de değil Dünyada da aranılan, talep edilen bir marka olurken lider ve öncü firma olmanın getirdiği sorumlulukla ankastre sektörünü de yönlendirmeye devam edeceğiz” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@