Teknosa ‘Bağlantılı Mağaza' Projesini Hayata Geçirdi

İSTANBUL(ANKA) - TeknoSA, 300’e yakın mağaza, 3 bin çalışan ve müşterilerini, 15 bin ür&u...

Haberler 06.11.2015, 11:20
Teknosa ‘Bağlantılı Mağaza' Projesini Hayata Geçirdi

İSTANBUL(ANKA) - TeknoSA, 300’e yakın mağaza, 3 bin çalışan ve müşterilerini, 15 bin ürün ile bir noktada buluşturarak “Bağlantılı Mağaza” projesini hayata geçirdi. TeknoSA çalışanları, müşteriler için 81 ildeki TeknoSA mağazalarında alışverişi keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

TeknoSA, “Bağlantılı Mağaza” projesiyle, 300’e yakın mağaza, 15 binden fazla ürün çeşidi ve 3 bin çalışanını birbirine bağlayacak. Sektörde bu kapsamda ilk kez geliştirilen sistem, Intel işlemcili 3 bin adet tablet aracılığıyla müşteri bilgilerini, tüm mağazaları ve ürün stoklarını 3 bin mağaza çalışanın parmaklarının ucuna taşıyacak. Sistem, çalışanların ürünler hakkındaki donanımını artırıp, stok takibini anlık hale getirirken, müşteriye özel, kesintisiz, daha kolay teknoloji alışverişi ve hizmet deneyimi sunacak.

-“BAĞLANTILI MAĞAZA SİSTEMİ TÜM TEKNOSA MAĞAZALARINI TEK BİR MAĞAZA HALİNE DÖNÜŞECEK’’-

TeknoSa’dan yapılan açıklamaya göre, “Bağlantılı Mağaza” sistemi tüm TeknoSA mağazalarını tek bir mağaza haline dönüştürürken, çalışanlar ve tüm diğer platformlar birbiriyle entegre olacak. TeknoSA mağaza çalışanları, ellerinde bulunan tabletler aracılığıyla müşterilere, ürünü seçme, filtreleme, karşılaştırma ve ürünün tamamlayıcı aksesuarlarındaki fırsatları görebilme, ürünün finansal opsiyonlarıyla tanışabilme imkanı sağlayacak. Müşteriyi tanıyan sistem sayesinde, müşteriye geçmiş siparişlerine göre öneriler geliştirmek, kendisine özel kampanyalar sunmak kolaylaşıyor. Tüm mağaza çalışanlarının da biriyle etkileşim içinde olması sayesinde, müşteri nerede olursa olsun, hangi ürünü isterse istesin çalışanlar bilgi sahibi olurken, kasaya gitmeden sipariş oluşturulabildiğinden müşterilerin kasada sıra bekleme sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

 -“BAĞLANTILI MAĞAZA İLE HER ÇALIŞAN, 300 MAĞAZAYA HAKİM OLACAK”-

Intel ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedeflediklerini belirten TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, konusunda uzman ve eğitimli çalışanların, müşteri memnuniyeti ve kesintisiz müşteri deneyimi yaratmak için kritik olduğuna vurgu yaptı. Bağlantılı Mağaza projesine ilişkin değerlendirmesinde Türkiye’nin 81 ilindeki 300’e yakın mağaza, 3 bin mağaza çalışanı ve 15 bin ürünü bir noktada bağladıklarının altını çizen Gürcan, “Uzun zamandır odak noktamız olan her kanaldan kesintisiz hizmet anlayışımız çerçevesinde önemli bir adım daha attık. Mağaza çalışanlarımız ellerindeki tabletler aracılığıyla müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünü, en avantajlı fiyat seçenekleri ile en kısa sürede sunacak. Her çalışanımız artık 300 mağazanın tümüne hâkim olabilecek. Birbirleriyle etkileşim kurarak müşterilerin beklentilerine daha iyi cevap verecek. Sistemi daha akıllı daha etkileşimli hale getirmek için önümüzde yeni fazlar da var. Tüketicileri son teknolojilerle ve kesintisiz hizmet ile buluştururken, teknolojik imkânları da en üst düzeyde kullanmaya devam edeceğiz. Tüm çalışanlarımızı çevrimiçi ve daha donanımlı hale getiren sistemle Turuncu Kart müşterilerimizin geçmiş alışveriş davranışları, marka tercihleri veya puanlarına göre ürün ve kampanya önerebileceğiz” dedi.(ANKA)

(TB/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@