Tavuk Yumurtası Üretimi Yüzde 7.4 Arttı

ANKARA(ANKA) - Tavuk yumurtası üretimi Temmuz ayında bir önceki aya g&...

Haberler 14.09.2015, 10:20
Tavuk Yumurtası Üretimi Yüzde 7.4 Arttı

ANKARA(ANKA) - Tavuk yumurtası üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 7.4 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4.7 azalış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Temmuz ayı Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerini açıkladı. Buna göre, tavuk yumurtası üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 7.4 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4.7 azaldı.

 Kesilen tavuk sayısı 98 milyon adet, kesilen hindi sayısı ise 435 bin adet oldu. Kesilen tavuk sayısı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1.9, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1.2 azaldı. Temmuz ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 10.5 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5.6 arttı.

Tavuk eti üretimi 167 bin 883 ton, hindi eti üretimi ise 4 bin 574 ton olarak gerçekleşti. Tavuk eti üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1.4 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1.7 arttı. Temmuz ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 12 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19.8 arttı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 0.2 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1.6 arttı. (ANKA)

(AR/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@