Tavuk Yumurtası Üretimi 1.3 Milyar Adet Oldu

ANKARA(ANKA) - Tavuk yumurtası üretimi Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0.6 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9.8 azaldı.

Haberler 16.10.2015, 10:20
Tavuk Yumurtası Üretimi 1.3 Milyar Adet Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos ayı Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerini açıkladı. Buna göre, tavuk yumurtası üretimi Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0.6 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9.8 azaldı.

Kesilen tavuk sayısı 93 milyon adet, kesilen hindi sayısı ise 443 bin adet oldu.  Kesilen tavuk sayısı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 5.1, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7.6 azaldı. Ağustos ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 1.7 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 azaldı.

Tavuk eti üretimi 155 bin 390 ton, hindi eti üretimi ise 4 bin 803 ton olarak gerçekleşti.  Tavuk eti üretimi Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 7.4, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8.2 azaldı. Ağustos ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 5, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7 arttı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 3 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8.3 azaldı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@