Süt toplayarak çıktıkları yolda önde gelen firma oldular

HATAY'ın en gelişmemiş ilçeleri arasında yer alan ve nüfusunun tamamına yakınının tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Hassa İlçesi'nde 2007 süt toplayan 4 kardeş, aradan geçen 9 yılda büyüyerek Hatay'ın önde gelen firmalarından...

Haberler 21.07.2016, 11:43
Süt toplayarak çıktıkları yolda önde gelen firma oldular
HATAY'ın en gelişmemiş ilçeleri arasında yer alan ve nüfusunun tamamına yakınının tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Hassa İlçesi'nde 2007 süt toplayan 4 kardeş, aradan geçen 9 yılda büyüyerek Hatay'ın önde gelen firmalarından biri olan Amik Ovalı Ekeroğlu Çiftliği'ni kurdular.
İlçeye bağlı Aktepe Mahallesi'nde Ali, Mustafa, Hilmi ve Metin Eker kardeşler 2007 yılında Anadol marka bir pikapla Hassa ve civar köylerdeki sütleri toplayıp bir fabrikaya satmaya başladı. Kardeşlerin bu süt toplama macerası, en küçükleri Metin Eker'in Kayseri Erciyes Üniversitesi Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu'nun süt ve ürünleri teknolojisi bölümünden mezun olmasıyla birden farklı bir boyut kazandı. KOSGEB'in yatırımcılar için sunduğu imkanları araştıran Metin Eker, hemen proje hazırladı.
Projenin KOSGEB tarafından başarılı bulunup destek verilmesiyle 10 adet büyükbaş hayvan alan Eker kardeşler, süt sattıkları fabrikaya ortak oldular. Ortaklığın ardından daha modern bir süt toplama aracı alındı. Bu araçla çevre köylerden süt toplamaya başlayan ve fabrikada işleyerek yoğurt, peynir tereyağı gibi ürünler üreten Eker kardeşler, daha sonra fabrikanın tamamını satın aldı.
Amik Ovalı Ekeroğlu Çiftliği adını verdikleri fabrikaya ek tesis yaparak işlerini geliştiren Ali, Mustafa, Hilmi ve Metin Eker kardeşler kısa sürede süt ve süt ürünleri üretiminde Hatay'ın önde gelen şirketi olarak dikkatleri üzerine çekti.
"BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Metin Eker, Amik Ovalı Ekeroğlu Çiftliği adı altında çıktıkları bu yolda önemli adımlar attıklarını, süt ve süt ürünleri üretimi konusunda Hatay'ın en modern tesislerini Hassa'ya kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Şu anda 50 çalışanı, 3 büyük süt toplama aracı ile onlarca dağıtım aracıyla hizmet verdiklerini kaydeden Eker, kentte 15 kişinin çalıştığı bir de restoran açtıklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@