Sürücülere Kötü Haber! LPG, Motorin, Benzin Litresine Büyük ÖTV Zammı

EPGİS yapmış olduğu bir basın açıklaması ile akaryakıt fiyatlarının artacağını duyurdu. EPGİS tarafından yayımlanan açıklama kapsamında benzin, motorin ve LPG fiyatlarının bu geceden geçerli olmak üzere yükseleceği ilan edildi.

Sürücülere Kötü Haber! LPG, Motorin, Benzin Litresine Büyük ÖTV Zammı

Arabası olanlar için kötü haber geldi.Akaraykıt ürünlerine ÖTV kaynaklı büyük zam yapılacak. Fiyat düzenlemesi ve zam kararı tüm akaryakıt türleri için geçerli olacak. EPGİS, yapılacak zam oranına ve zammın ne zamandan itibaren geçerli olacağına ilişkin detayları açıkladı. 

BENZİN, LPG, OTOGAZ FİYATLARINA BÜYÜK ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabından yayımladığı bir bilgilendirme açıklaması ile akaryakıt fiyatlarına yapılacak zammın detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Kurum tarafından yapılan açıklamada benzin, motorin ve LPG litre fiyatlarının ne kadar yükseleceği açıklandı. EPGİS basın bilgilendirme açıklamasında söz konusu amlı fiyatların gece yarısından itibaren de uygulanacağı bildirildi. 

Zam Tutarları

Benzinin litre fiyatlarına yapılan zam tutarı: 55 kuruş

Motorin litre fiyatlarına yapılan zam tutarı: 67 kuruş

LPG litre fiyatlarına yapılan zam tutarı: 35 kuruş

EPGİS'in Twitter hesabından yapılan zam paylaşımı

EPGİS zam ile ilgili açıklamasında "Akaryakıt Fiyatlarında ÖTV Artışı Kaynaklı Zam 20/05/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 55 Motorinde 67 LPG de 35 kuruş/litre Pompa fiyatlarında yansıyacak şekilde zam gerçekleşmiştir." ifadesini kullandı. 

Hatırlanacağı üzere bir önceki günde tavan fiyat uygulaması nedeniyle benzin ve motorin litr fiyatlarıan 10 kuruşluk zam gelmişti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@