Spor Salonu, Halı Saha, Lunapark, Kafeler için 1 Haziran Çalışma Kararları

Cumhurbaşkanı Erdoğan işletmelerin nasıl ve hangi kısıtlamalar ile çalışacaklarına dair açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu işletmelerin faaliyetlerine başlayacaklarını ancak bazı tedbirlere dikkat edeceklerini bildirdi.

Spor Salonu, Halı Saha, Lunapark, Kafeler için 1 Haziran Çalışma Kararları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kapsamında işletmelerin yaz döneminin ilk aşamasında nasıl çalışacakları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında yeni dönemde uygulanacak kararları bir bir açıkladı. 

1 HAZİRAN'DA İŞLETMELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında yeni dönemde uygulanacak tedbirleri bir bir açıkladı. Sokağa çıkma ve haftasonu yasaklarının esnetildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran'dan sonra  sokağa çıkma yasağının 22.00'de başlayacağını bildirdi. 

Bu çerçevede vatandaşlar 1 Haziran'dan sonra haftaiçi günlerde sabah 05.00'ten akşam 22.00'ye kadar sokağa çıkabilecekler. Sokağa çıkma yasakları 22.00 ile 05.00 arasında uygulanacak. Haftasonu günlerde ise sokağa çıkma yasakları şöyle olacak. 

Cumartesi günü uygulanan yasak kaldırıldı ve vatandaşlar 22.00'ye kadar sokağa çıkabilecekler. Ancak pazar günü tam kapanma uygulanmaya devam edecek. 

İŞLETMELER ADINA ALINAN KARARLAR

* Restoran, lokanta ve kafeterya gibi yeme içme yerleri, sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek.

* Bu mekanlarda pazar günleri ise sadece paket servisi yapılacaktır.

* Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek.

* Spor salonu, lunapark gibi işletmeler 07.00 - 21.00 arası açık olacak. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGE YAYIMLAYACAK

Uygulanacak olan kurallar hakkında İçişleri Bakanlığı genelge yayımlayacak. Genelgede hangi işletmenin hangi kurallar ile açık olacağı ilan edilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@