Sosyal Güvencesi Olmayanlara VGM'den Her Ay 947 TL Muhtaç Aylığı

Vakıflar Genel Müdürlüğü sosyal güvencesi olmayanlara aylık muhtaç aylığı desteği sağlıyor. Her ay düzenli ödenen muhtaç aylığı 2021 yılında 947 TL'ye yükseltildi. Peki muhtaç aylığını kimler nasıl alabilir? İşte o desteğin detayları.

Sosyal Güvencesi Olmayanlara VGM'den Her Ay 947 TL Muhtaç Aylığı

Devlet kurumları tarafından sağlanan, 2021 yılında da devam etmekte olan ve başvuru yapılan en önemli nakit desteklerin başında Muhtaç Aylığı geliyor. 

81 il merkezinde faaliyet alanı bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce sağlanan muhtaç aylığı ödemelerini alabilmek için kurumun ilan ettiği tüm şartların sağlanması gerek. Peki muhtaç aylığı ödemeleri kimlere, hangi şartlarda ödenir? İşte bilinmesi gerekenler. 

MUHTAÇ AYLIĞI ÖDEMELERİ KİMLERE NASIL ÖDENİr?

Muhatç aylığı ödemeleri düzenli nakit destek kapsamında sağlanır ve geliri olmayan, sosyal güvencesi bulunmayan ailelere ödenir. Ancak muhtaç aylığının alınması için tek koşul bu değildir. Başvuruda bulunacak olan vatandaşların tüm şartları sağlamaları gerek. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü sağlanan destek ödemelerine ilişkin duyurusunda, vatandaşların sağlamaları gereken tüm şartları maddeler halinde açıkladı. O duyuru kapsamında aşağıdayer alan VGM tarafından ilan edilen şartları sağlayanlar 947 TL aylıktan yararlanabilecekler. 

Muhtaç Aylığından Yararlanma Şartları Neler?

1-) Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır.

2-) Başvuru yapacak olan kişinin sosyal güvencesi olmaması,

3-) Başvuru yapacak olan kişinin herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,

4-) Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması.

5-) Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

BAŞVURU ADRESİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Türkiye geneli 81 ilde faaliyet gösteren kurumlardan. Bu kapsamda her şehirde VGM İl Müdürlükleri bulunuyor. Vatandaşlar VGM İl Müdürlüklerine giderek yada kurumun resmi sitesinden alınacak başvuru formunun doldurulması ve kuruma posta yoluyla iletilmesi ile başvuru yapılabilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@