Son Dakika Ticaret Bakanı Mehmet Muş Esnafa Destek Başvuru Tarihlerini Açıkladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş esnaflara sağlanacak olan 3000 TL ve 5000 TL destek başvuru tarihlerini açıkladı. Esnaflar hibe karşılıksız destek için 25 Mayıs tarihinden itibaren başvurularını yapacaklar.

Son Dakika Ticaret Bakanı Mehmet Muş Esnafa Destek Başvuru Tarihlerini Açıkladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla esnafa hibe destek başvurularının ne zaman yapılacağını açıkladı. Bakan Muş konuşmasında ayrıca başvuruların nasıl, hangi platformdan yapılacağı hakkında da bilgi verdi. 

3000 TL, 5000 TL DESTEK BAŞVURULARI 25 MAYIS'TA BAŞLIYOR

Ticaret Bakanı Mehmet Muş resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ile vatandaşların destek başvurularını 25 Mayıs tarihinde yapacaklarını duyurdu. Esnaflara sağlanacak destek başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. Başvuru süreci ise 1 ay olacak. 

Vatandaşlar 25 mayıs tarihinden haziran ayının sonuna kadar başvurularını e-Devlet kanalı üzerinden yapacaklar. 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un yapmış olduğu açıklama. 

1) Sayın Cumhurbaşkanımız  tarafından açıklanan, koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlerimize verilecek hibe destek programına ilişkin uygulama esaslarını belirledik.

2) Tek seferde, iki ayrı grup halinde vereceğimiz 5.000 Türk Lirası ve 3.000 Türk Lirası hibe desteğinden 17/05/2021 tarihinden önce (bu tarih dâhil) vergi mükellefiyetini tesis ettirmiş, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler faydalanacak.

3) Esnafımıza yapacağımız destek başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden yapılabilecek.

DESTEK VERİLECEK 1. GRUP

DESTEK VERİLECEK 2. GRUP

2. grupta bulunan işletmelerin sayısı oldukça fazla olduğundan tüm listeyi dosya halinde aktarıyoruz. Hibe destek sağlanacak esnaf listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

KİMLER FAYDALANAMAYACAK

Bu destek programından, 17/05/2021 tarihinden önce (bu tarih dâhil) vergi mükellefiyetini tesis ettirmiş, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler faydalanabilir. Bakanlıkça yapılan duyurudan sonra ticari faaliyetine yönelik ekonomik faaliyet tanım değişikliği yapanlar hibe desteğinden yararlanamaz.Diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca uygulanan benzer nitelikteki desteklerden faydalanılması, bu destek programından faydalanılmasına engel teşkil etmez

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@