Son Dakika! Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'den 2 Milyar Dolar ve Yurtdışı Açıklaması

Kripto Para Borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer sosyal medya hesabından 2 milyar dolar ile kaçtı iddialarına dair açıklamada bulundu. Özer, iddiaların asılsız olduğunu birkaç gün içinde Türkiye'ye döneceğini bildirdi.

Son Dakika! Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'den 2 Milyar Dolar ve Yurtdışı Açıklaması

Kripto Para Borsasının bir süredir üzerinde konuştuğu Thodex ile ilgili şirketten açıklama geldi. Şirket kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık bir para ile yurtdışına kaçtığı iddia edilmişti. Gün içinde tüm ekonomi gündeminin üzerinde durduğu bu gelişmelere şirketten açıklama geldi. 

THODEX'TEN AÇIKLAMA

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter'dan yaptığı açıklamasında 19 Nisan tarihinde yurtdışına çıktığını doğruladı. Yurtdışına çıkış amacının yurt dışı yatırımcılarla görüşme olarak açıklayan Özer şirket teknik ekibin çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Yapılan basın açıklamasında ayrıca siber saldırı olayının devam ettiği ve bir kısım hesap sahiplerinin doğru verilerine ulaşılamadığını söylendi. 

2 Milyar Dolar İddialarına Açıklama

Thodex şirketinin resmi hesabından yayımlanan basın açıkalmasında ayrıca 22 Nisan tarihinde basında yer alan 2 milyar dolar ile yurtdışına kaçtı iddialarına değinildi. Faruk Fatih Özer adıyla yayımlanan açıklamada 391 bin kişinin yaklaşık 2 milyar dolarını zarara uğratılarak ortadan kaybolduğu iddialarının asılsız olduğunu ifade ederek geri döneceğini söyledi. 

"Sayın kullanıcılardan önemle rica ettiğim husus, şirketimiz tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesidir. Şahsım da birkaç gün içerisinde Türkiye'ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim"

Yapılan basın açıklamasının bir kısmı

TÜRKİYE'DE KRİPTO PARA HACMİ 2 MİLYAR DOLAR DEĞİL

Thodex kurucusu açıklamalarında ayrıca 2 milyar dolar iddialarına başka bir yönden değindi. 2 milyar dolarlık rakamın akla mantığa uygun olmadığını söyleyen Özer, Thodex'in değil Türkiye'de kripto para hacminin o kadar olmadığını ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@