Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Açıkladı! Karadeniz'de Yeni Doğalgaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceden ilan ettiği müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de yeni bir doğalgaz rezerv alanı bulunduğunu duyurdu.

Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Açıkladı! Karadeniz'de Yeni Doğalgaz

Filyos Limanı'nın Açılışı ve Doğalgaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. 

Tören kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında ilan ettiği müjdesini açıkladı. Yeni müjde 135 milyar metreküp yeni bir doğalgaz oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını gerçekleştirdiği Filyos Limanı için 2023 hedeflerimiz arasında yer alan, ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına çıkarma projemizin önemli altyapılarından biridir, ifadelerini kullandı. 

Filyos Limanı hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, limanın Türkiye'nin en büyük limanı olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, limanın 10 yıl değil, 20 yıl değil 150 yıllık bir hayal olduğunu ifade etti. 

Konuşmasının devamında geçtiğimiz günlerde ilan ettiği müjde konusuna değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir doğalgaz keşfi olduğunu ilan etti. Yeni müjde hakkında detayları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

“Fatih sondaj gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı. Karadeniz’deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı. Amasra-1 kuyusunun çevresindeki sondajlama çalışmalarımız sürüyor. İnşallah bu bölgeden yeni müjdeli haberler bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bulunan doğalgaz rezervi sonrasında ise Karadeniz'deki toplam gaz keşfinin 540 milyar metreküpe ulaştığını aktardı. 

Bölgeden yeni müjdeler beklendiğinin de altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını "Amasra-1 kuyusunun çevresindeki sondajlama çalışmalarımız sürüyor. İnşallah bu bölgeden yeni müjdeli haberler bekliyoruz." sözleriyle sürdürdü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgaz müjdesine dair konuşmasını gazın ne zaman kullanılacağına dair ipuçları vererek sürdürdü. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kanuni Sondaj Gemimiz Fatih'in açtığı kuyuları üretime hazır hale getirmek üzere faaliyete başlayacak. Karadeniz gazını 2023'te kullanıma sunmak için arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor. Filyos'taki tesisi de hızla tamamlayarak hem denizde hem karada bu işi bir an önce bitirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@