Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesini Verdi Tüm Sektörlerde Geçerli

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu son dakika açıklaması ile kısa çalışma ödeneğinde sürenin uzatıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörlerde sağlanacağını ilan etti.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesini Verdi Tüm Sektörlerde Geçerli

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir iş dünyasının merakla beklediği kısa çalışma ödeneğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörleri kapsayacak şekilde uzatıldığını açıkladı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan kısa çalışma ödeneğine ilişkin konuşması. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

Turizm Haftasının yaklaşması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm sektörü temsilcilerini Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde buluştu. Buluşma kapsamında turizm sektörüne ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra tüm iş dünyasına dair alınan yeni kararları duyurdu. 

31 Mart tarihi itibariyle sona eren kısa çalışam ödeğinin süresinin uzatıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

"Toplantımız esnasında sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık. Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonu sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesinin de yararlı olacağını değerlendirdik ve bu konuda karar aldık"

31 MART TARİHİNDE SONA ERMİŞTİ YENİDEN BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından süresinin uzatıldığı ilan edilen kısa çalışma ödeği 31 Mart tarihinde sona ermişti.

Pandemi süreci kapsamında vakaların artması ve Ramazan Ayında kısmı kısıtlama tedbirlerinin getirilmesi ile birlikte kısa çalışma ödeneği bazı sektörler için yeniden başlamıştı. Ancak salgının etkilerinin devam ediyor olması ve tam kapanma ihtimalleri kısa çalışam ödeneğinde sürecin tüm sektörler için uzamasına neden oldu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@