SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'ye Petrol Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu son dakika açıklamasında 3 yeni kuyuda petrol keşfedildiğini ilan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması haberimizde.

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'ye Petrol Müjdesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda gerçekleştirilen toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdeler verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN PETROL MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında gündem ve ekonomi başlıklarına değindi. 

Siyasi konular üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemde yer alan iddialar hakkında merak edilen başlıklar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının sonuna doğru ise yeni ekonomik müjdeler verdi. 

Türkiye'nin enerji alanında atmış olduğu adımları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni petrol kuyularının bulunduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması;

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimleri öncesinde partililere seslenerek hazır olun çağrısında bulundu. Erdoğan konglerini tamamlamı, teşkilatını 2023 seçimlerine hazırlamış bir parti olarak her anı her günü verimli değerlendirmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasının bu bölümünden sonra petrol müjdesini ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

"Petrol ve doğalgaz aramacılığında da önemli bir ivme yakaladığımızın müjdesini paylaşmak istiyorum. Kara alanlarında sürdürdüğmüz çalışmaların sonuçlarını almaya başladık. Daha önce petrol yok denilen kuyulardan petrol üretmeye başladık. 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Diyarbakır'da 2, Kırklareli'ndeki kuyularda 6 bin 800 varil ilave sağladık. 61 bin varilin üzerine çıktı. Doğalgazın vatandaşlarımıza hizmetine sunumu için şebeke genişletme çalışmaları sürüyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise yıllardır hazırlıklarını yaptığımız pek çok atılımı, projeyi 2023'e kadar milletimizin hizmetine sunacağız dedi. İl teşkilatlarına da seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan il teşkilatlarımızından her birinin haziran 2023'e kadar olan süreci hün gün planlamalarını, vatandaşımızın gönlüne dokunacak faaliyetler düzenlemelerini bekliyoruz, biz de bu çalışmalar iştirak edeceğiz ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@