Son Dakika Çalışma Bakanı Tam Tarihi Açıkladı! İşte Emeklilerin Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneğine ilişkin resmi açıklama geldi. Emekliler bayram ikramiyelerini 3 Mayıs ile 6 Mayıs tarihleri arasında alabilecekler.

Son Dakika Çalışma Bakanı Tam Tarihi Açıkladı! İşte Emeklilerin Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Uzun zamandır gündemde olan emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğine ilişkin tam tarih açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin SSK ve Bağkur emeklilerinin emekli ikramiyelerini ne zaman ödeyeceklerini açıkladı. 

EMEKLİ İKRAMİYELERİ ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

SSK ve Bağkur kapsamında emekli ikramiyesi ödemesi alacak olan vatandaşların ödemeleri 6 Mayıs ile 7 Mayıs tarihlerinde ödenecek. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin SSK ve Bağkur emeklileri için yapmış olduğu son dakika açıklamasında "Emeklilerimize bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs tarihlerinde ödenecek. SSK emeklilerimizin 6 Mayıs’ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak. Tüm emeklilerimizin ve ailelerinin şimdiden bayramını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Emekli ikramiyeleri emekli maaşı alan vatandaşlara sın enflasyon zammı ile birlikte 1100 TL olarak ödenecek. Dul maaşı alanlara ise ikramiyeler 825 TL olarak yatırılacak. Yetim maaşı alanlara ise ikramiye oranları hak sahibi oranları kapsamınde ödenecek. 

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLADI

Emekli ikramiyelerine ilişkin ödeme tarihlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kendisine ait sosyal medya hesabından açıkladı. 

6 Mayıs ile 7 Mayıs tarihlerinde yaklaşık 13 milyon emekli,dul maaşı, yetim maaşı alan vatandaşlara ikramiye ödemesi yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@