Şölen'den Kurban Bayramı'nda 6 Bin Ek İstihdam

ANKARA(ANKA) - Şölen, Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nda da çalışmalarına h...

Haberler 22.09.2015, 11:20
Şölen'den Kurban Bayramı'nda 6 Bin Ek İstihdam

ANKARA(ANKA) - Şölen, Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şölen CEO’su Elif Çoban, “Ramazan Bayramı’nda 6 bin 500 kişiye ek istihdam sağladık, ikramlık çikolatada ciro pazar payımızı 6 puan artırarak yüzde 36’ya ulaştık ve açık ara pazar liderliğimizi devam ettirdik. Kurban Bayramı’nda da çoğu üniversite öğrencisi dinamik ve başarılı gençlerden oluşan 6 bin kişilik ek istihdamla geniş bir tüketici kitlesine ulaşacağız” dedi.

Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden Şölen, Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bayramların kendileri için yılın en önemli dönemleri olduğunu söyleyen Şölen CEO’su Elif Çoban, “Çikolata ve şekerleme bayram dönemlerinin en önemli sembolü olan ürünler. Şölen olarak, Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık, artık sahadayız. Ramazan Bayramı’nda 6 bin 500 kişiye ek istihdam sağladık, ikramlık çikolatada ciro pazar payımızı 6 puan artırarak yüzde 36’ya ulaştık ve açık ara pazar liderliğimizi devam ettirdik. Kurban Bayramı’nda da çoğu üniversite öğrencisi dinamik ve başarılı gençlerden oluşan 6 bin kişilik ek istihdamla geniş bir tüketici kitlesine ulaşacağız” dedi.

Bayramları şölene dönüştüren ürünleriyle 26 yıldır tüketicilerle buluşan Şölen, Kurban Bayramı’nda ürünlerini tüm Türkiye ile buluşturabilmek için 6 bin kişilik ek istihdam yarattı. Şölen CEO’su Elif Çoban, bayram dönemlerinin Şölen için öneminden bahsederek Kurban Bayramı’nda da tüm Türkiye’de yaygın bir saha çalışması yapacaklarını, bunun için de 6 bin kişiye dönemsel istihdam sağlayacaklarını söyledi. Tüketicilerle buluşma noktasında çok önemli rolü olan bu kişilerin gerek ürünleri eksiksiz bir şekilde tanıtmaları, gerekse müşterilere nasıl davranmaları gerektiği konusunda eğitimler vererek onların donanımlı bir şekilde sahaya çıkmasına ve müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermesine özen gösterdiklerini belirtti.

-“PAZARDA TOPLAM SATIŞLARIN YÜZDE 77’Sİ BAYRAMLARDA GERÇEKLEŞİYOR”-

Çikolata ve şekerlemenin bayram dönemlerinin simge ürünleri olduğunu hatırlatan Elif Çoban, çikolata pazarında toplam satışların büyük bir bölümünün bayram dönemlerinde gerçekleştiğini söyledi. Elif Çoban, “Çikolata pazarında, ikramlık ve hediyelik çikolatada, toplam satışların yüzde 77’si bayram dönemlerinde gerçekleşiyor. Şölen bu yıl ciddi pazar payı kazandığı bir bayram yaşadı. İkramlık çikolatada ciro pazar payımızı 6 puan artırarak yüzde 36’ya ulaştık ve bu yıl da açık ara pazar liderliğimizi devam ettirdik. Pazarın yüzde 75’ini oluşturan ilk 25 hediyelik çikolata markası arasında geçen yıl 6 markamızla yer alırken, bu yıl 8 markamız bulunuyor” dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@