Şok'un Halka Arzı Planlanıyor

İSTANBUL(ANKA)-Yıldız Holding Perakende Grubu Başkanı Mustafa Yaşar Serdengeçti,  Şok market zinciri...

Haberler 10.11.2015, 14:10
Şok'un Halka Arzı Planlanıyor

İSTANBUL(ANKA)-Yıldız Holding Perakende Grubu Başkanı Mustafa Yaşar Serdengeçti,  Şok market zincirinin önümüzdeki yıllarda halka arz edilmesinin planlandığını belirterek, “Bizim Toptan aynı zamanda 2011 yılından itibaren halka açık bir şirket olarak borsada işlem görüyor. Şok şirketimizin de önümüzdeki yıllarda borsaya açılması planlanıyor’’ dedi.

Yıldız Holding’de perakende şirketlerinin cirosu, toplam grup cirosunun yüzde 30’una ulaştı. Bizim Toptan, üçüncü çeyrek ve 9 aylıkta artan performansı ile yüzde 11.4 büyüyerek, 1.9 milyar TL ciroya ulaştı. Şok Marketler ise, 2 bin 800 mağaza sayısına ulaştı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Cem Karakaş, “Bu alandaki mevcudiyetimizi iş modellerimizi iyileştirip geliştirerek ve yeni mağazalar açarak sürdürmeye devam edeceğiz’’ dedi.

Konuyla ilgili yazlı bir basın açıklamasında bulunan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Cem Karakaş, şunları söyledi:

“Yıldız Holding olarak 2015 yılının, bütçelerimiz dahilinde başarılı bir şekilde sona ermesi umudumuz daha da kuvvetlendi. 2016 yılı için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her ne kadar ana işimiz bisküvi, çikolata ve şekerlemeye odaklanıyorsak da tüketicimize yakın olmak ve servis kalitesini artırmak maksadıyla, perakende sektöründe de yıllar içinde önemli atılımlar yaptık ve bu alanda da büyümemizi her geçen gün güçlendirerek sürdürüyoruz.

-“ İŞ MODELLERİMİZİ İYİLEŞTİRİP, GELİŞTİREREK VE YENİ MAĞAZALAR AÇARAK SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’-

Biz Yıldız Holding çatısı altındaki tüm şirketlerimizde dünyadaki en iyi uygulamaları incelemeye ve çalışmalarımızı bu iyi uygulamalar çerçevesinde geliştirip ilerlemeye odaklanıyoruz. Nitekim dünyadaki en iyi organize toptan şirketlerinin uygulamalarını da inceledik ve Bizim Toptan çatısı altında Türkiye’de B2B alanında bir ilk ve tek olan franchising oluşumunu kurduk. Müşterilerimizin mevcut portföyüne ek olarak tüm ürünlerimizi avantajlarıyla sunuyoruz. Bizim Toptan, franchising sistemine dahil olan 240 iş ortağına mal tedariği sağlayarak bu sistemi başarı ile geliştiriyor.

Şok Marketler ise, market kanalında büyümesini sürdürüyor. Mağaza sayısında 2 bin 800’e ulaştık, önümüzdeki dönemde mağaza yatırımlarımız hız kazanacak. Şok Marketler vasıtasıyla iyi fiyatlarla kaliteli ürünleri halkımıza ulaştırmayı hedefledik ve bu alanda pazara önemli bir katma değer sağladık. Bir kez daha vurgulamak isterim ki, Yıldız Holding olarak rekabetçi üstünlük sağlayan perakende sektöründeki yatırımlarımıza büyük önem vermekteyiz. Bu alandaki mevcudiyetimizi iş modellerimizi iyileştirip geliştirerek ve yeni mağazalar açarak sürdürmeye devam edeceğiz.’’

-“ ŞOK ŞİRKETİMİZİN DE ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA BORSAYA AÇILMASI PLANLANIYOR’’  -

Perakende şirketlerinin grubun toplam cirosunun yaklaşık yüzde 30’unu oluşturduğuna işaret eden Yıldız Holding Perakende Grubu Başkanı Mustafa Yaşar Serdengeçti de, grubun en önemli iki oyuncusunun Bizim Toptan ve Şok Marketler olduğunu söyledi. Serdengeçti, şu bilgileri verdi:

Bu kanalda Bizim Toptan ve Şok en önemli şirketlerimizin başında geliyor. Bizim Toptan aynı zamanda 2011 yılından itibaren halka açık bir şirket olarak borsada işlem görüyor. Şok şirketimizin de önümüzdeki yıllarda borsaya açılması planlanıyor. Bizim Toptan organize toptan pazarının en önemli oyuncusu. 66 ile ulaşmış 154 mağazadan oluşan yaygın mağaza ağı ile her geçen büyüyor. Satış gelirlerinde çift haneli büyüme seviyelerine ulaştı, karlılığını her çeyrekte bir öncekine göre artırmaya devam ediyor. Mağazalarında çok kanallı satış sistemine uygun olarak müşterilerine ulaşırken, mağaza sayısını da artırıyor.

-“2015 YIL SONU HEDEFİNİ YÜZDE 12’LİK BÜYÜME İLE 2.5 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE BİR CİRO OLARAK BELİRLEDİK’’-

Bizim Toptan, üçüncü çeyrek ve 9 aylıkta artan performansı ile yüzde 11.4 büyüyerek, 1.9 milyar TL ciroya ulaştı. 2015 yıl sonu hedefini yüzde 12’lik büyüme ile 2.5 milyar liranın üzerinde bir ciro olarak belirledik. Yılın tamamında yüzde 2.7’lik faiz, amortisman ve vergi öncesi kar (FAVÖK) marjına ve net karda da geçen seneye göre yüzde 25’lik bir artışa ulaşmayı öngörüyoruz.’’(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@