SGK'dan 1100 TL Emekli İkramiyesi Açıklaması! O Tarihler Paylaşıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli ikramiyesi almaya hazırlanan vatandaşlar için paylaşımda bulundu. Kurumun web sitesinden yapılan paylaşımda 1100 TL olarak ödenecek emekli ikramiyelerinin ödeme tarihleri duyuruldu.

SGK'dan 1100 TL Emekli İkramiyesi Açıklaması! O Tarihler Paylaşıldı

Ramazan Bayramına sayılı günler kala emekli ikramiyelerine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yeni açıklama geldi. 

SGK'DAN EMEKLİ İKRAMİYESİ AÇIKLAMASI

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım ile emekli ikramiyelerin ödeme tarihleri hatırlatıldı. Daha önce ilan edilem tarihlerine ilişkin emekli vatandaşlara uyarıda bulunan kurum "1100 TL’ye yükselttiğimiz bayram ikramiyelerini 6 - 7 Mayıs’ta emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz." ifadelerini kullandı. SGK'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçtiğimiz günlerde emeklilere ödenecek ikramiyelere dair süreci hatırlatmıştı. 

Vedat Bilgin emekli ikramiyesi ödemelerine ilişkin açıklamasında 12 milyonu aşkın emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini duyumuştu. Emeklilere ödenecek ikramiyelerin tutarı hakkında bilgi veren Bilgin ödenecek olan rakamın toplam 12.4 milyar TL olduğunu paylaşmıştı. 

SSK Bağkur Emeklileri

4A kapsamından SSK, SGK yada 4B kapsamında Bağkur emekli olan vatandaşların ödemelerini ne zaman alacağına ilişkin Bakan Bilgin SSK (4a) emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı (4c) ve Bağ-Kur (4b) emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta  ödenecek demişti. 

DUL VE YETİM MAAŞI ALANLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli ikramiyesine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında 2018 yılından itibaren 1000 TL olarak ödenen ikramiyelerin enflasyon oranında artacağını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ikramiyelerin 1100 TL olarak ödeneceğini duyurdu. 

İkramiyelere yapılan artışın ardından emekli ikramiyeleri emeklilere 1100 TL; dul maaşı alanlara 825 TL olarak ödenecek. Yetim maaşı alanlara ise hakları oranında ödeme yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@