Seçim Sonuçlarına Ekonomi Dünyasından İlk Yorum: Seçim Atmosferini Geride Bırakın

ANKARA(ANKA)  -TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1 Kasım seçimleri sonucunda yine tek partinin...

Haberler 01.11.2015, 20:00
Seçim Sonuçlarına Ekonomi Dünyasından İlk Yorum: Seçim Atmosferini Geride Bırakın

ANKARA(ANKA)  -TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1 Kasım seçimleri sonucunda yine tek partinin iktidara geldiğini vurgulayarak, “Türkiye 13 senedir tek parti hükümetinin getirdiği istikrar sayesinde ekonomide çok önemli atılımlara imza attı. Şimdi yakaladığımız bu kazanımları daha ileriye götürme zamanın geldiğine inanıyoruz” dedi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1 Kasım Genel Seçimleri ilgili bir açıklama yaptı. Halkın karşılıklı anlayış ve birlik duygusu içinde sandıklara gittiğini belirten Büyükekşi, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye adına hayırlara vesile olmasını diledi. Seçimlerin sonucunda yine tek partinin iktidara geldiğini vurgulayan Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Vatandaşlarımız hür iradelerini ortaya koyarak, demokrasinin gerektirdiği şekilde bugün oylarını kullandılar. Sandıktan çıkan sonuçlar, halkımızın takdiridir. Artık, seçim atmosferini bir an önce geride bırakarak Türkiye’nin geleceğini düşünmek zorundayız. Türkiye 13 senedir tek parti hükümetinin getirdiği istikrar sayesinde ekonomide çok önemli atılımlara imza attı. Şimdi yakaladığımız bu kazanımları daha ileriye götürme zamanın geldiğine inanıyoruz. Sadece ekonomide değil, tüm alanlarda yeni reformlara ihtiyaç var. İhracatçılar ve sanayiciler olarak en büyük beklentimiz; yeni hükümetin; inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmayı merkeze alan, eğitimi öne çıkaran, yüksek katma değer odaklı, bilgi ve teknoloji rekabetine göre kurgulanmış ihracat odaklı bir büyüme modelini gündemine almasıdır.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@