Sağlık Sigortası 2021 Zammı Vatandaşları İsyan Ettirdi!

Sağlık sigortalarına gelen zamlar vatandaşları çileden çıkardı. Ortalama yüzde 33 oranında yapılan zammın sağlık enflasyonundan kaynaklandığı iddia edilse de özel hastaneler sağlık enflasyonunun yüzde 17 olduğunu açıkladılar.

Sağlık Sigortası 2021 Zammı Vatandaşları İsyan Ettirdi!

Koronavirüs sürecinde önemi daha çok kavranan ve talepleri deartan sağlık sigortalarına 2021'de yapılan zam vatandaşların tepki göstermesine yol açtı. Bazı sigorta şirketleri hemen hemen enflasyonun 3 katı oranında zam uygulamaya başladılar.

SAĞLIK SİGORTALARINA 2021 ZAMMI!

Sağlık sigortası yaptırma isteyen vatandaşlar 2021 yılında ortalama yüzde 33 zam ile karşılaşmaya başladılar. Son bir yıllık süreç değerlendirildiğindeise zam oranının yüzde 5'i bulduğu görülüyor. Bazı sigorta firmaları ise prim ödemelerini iki katına yükselttiler.

SAĞLIK ENFLASYONU ZAMMA NEDEN OLARAK GÖSTERİLDİ

Sağlık sigortalarında meydana gelen fiyat artışları hakkında sigorta sektörü temsilcileri bir değerlendirmede bulunarak zammı savundular. Vatandaşlardan ekstra bir ücret talep edilmediğini ifade eden temsilciler artışın tamamen sağlık enflasyonundan kaynaklandığını ifade ettiler. Sağlık enflasyonunun yüzde 27'yi bulduğunu söyleyen yetkililer bazı alanlarda fiyatların yüzde 100'e kadar bile arttığını örnek vererek sağlık sigortalarına yapılan zammın olağan olduğunu belirttiler.

ÖZEL HASTANELERDEN SAĞLIK ENFLASYONU AÇIKLAMASI

Sigorta sektörünün sağlık enflasyonunu hedef göstermesi üzerine özel hastanelerden de sağlık enflasyonu açıklaması geldi. Sigorta sektörünün iddiasının doğru olmadığını belirten sektör temsilcileri sağlık enflasyonunun yüzde 17 olduğunu belirttiler. Özel hastaneler özel sağlık sigortalarındaki fiyat yükselişi ile vatandaşların tamalayıcı sağlık sigortalarına kaydıklarını ifade ederek bazı alanlarda sağlık enflasyonunun yüzde 30'a kadar çıktığını açıkladılar.

SİGORTA ŞİRKETLERİ TAKDİR EDİLMİŞTİ!

Koronavirüs sürecinde sigorta şirketleri salgın sonucu yaşanan sağlık problemlerinin poliçe kapsamı altına alınmasına yönelik düzenleme yapmışlar ve bu konuda da büyük takdir görmüşlerdi. 2021 zamları ile sigorta şirketlerinin 2020'de artan maliyetlerini dengelemeyi amaçladıkları iddia edildi.

SİGORTA ŞİRKETLERİNİN KORONAVİRÜS FATURALARI 500 MİLYON TL'Yİ BULDU!

Koronavirüs sürecinde sigorta şirketleri toplam 15 bin sigortalının tedavisi karşıladılar. Koronavirüs hastaları için yapılan harcama tutarının ortalama olarak 15-20 bin TL olduğu bildirildi. Sigorta şirketlerinin pandemi döneminde ödemek zorunda kaldıkları tutarın 500 Milyon TL'yi bulduğu belirtiliyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@