Sabancı Yüzde 5 Pay Sattı

ANKARA( ANKA) -Sabancı Holding Kordsa’da yüzde 5 pay daha sattı. Holding'in Kordsa sermayesindeki payı bugün itibarıyla yüzde 81.11’e geriledi. KORDSA A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, bu

Haberler 13.05.2015, 17:46
Sabancı Yüzde 5 Pay Sattı

ANKARA( ANKA) -Sabancı Holding Kordsa’da yüzde 5 pay daha sattı. Holding'in Kordsa sermayesindeki payı bugün itibarıyla yüzde 81.11’e geriledi.

KORDSA A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, bugün KORDSA A.Ş. payları ile ilgili olarak 5 – 5.12 TL fiyat aralığından 9 milyon 726 bin 453 nominal değerli payların satış işlemi ortaklık tarafından gerçekleştirildi. Bu satışla Şirketin, KORDSA A.Ş. sermayesinde sahip olduğu paylarından şirket sermayesinin yüzde 5’ine kadar olan kısmının satışı tamamlandı. Bu işlemle birlikte KORDSA A.Ş. sermayesindeki pay 13 Mayıs 2015 tarihi itibariyle yüzde 81.11 oldu.

Sabancı Holding’ten dün akşam KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 12 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı toplantıda; Şirketimizin, KordSA Global Endüstriyel İplik ve Kord Bezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesinde sahip olduğu hisse senetlerinden şirket sermayesinin yüzde 5'ine kadar olan kısmının (9 milyon 726 bin 453 TL nominal değerli) bir yıl içinde Borsa İstanbul'da satılmasına karar verilmiştir.”  (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@