Rus Uçağının Düşürülmesinden Sonra Petrol Fiyatı Yükseldi

Wall Street Journal, Rus uçağın düşürülmesinin ardından petrol fiyatlarının yükseldiğini bildirdiği haberinde olayın “Ortadoğu’nun önemli bir risk olmaya devam ettiğini anımsattı” diyor.

Haberler 24.11.2015, 16:20
Rus Uçağının Düşürülmesinden Sonra Petrol Fiyatı Yükseldi

NEW YORK(ANKA) – Türk F-16 uçaklarının Suriye sınırında Rus yapımı SU-24 savaş uçağının düşürmesinin ardından petrol fiyatlarının yükseldiğine dikkat çekiliyor.

ABD’nin borsa ve iş çevrelerinin gazetesi Wall Street Journal, “Türkiye’nin  muhtemelen Rus olan bir savaş uçağını Suriye üzerinde düşürdüğü haberlerinden sonra petrol fiyatları yükseldi” sözleriyle girdiği haberinde şöyle devam ediyor:

“Türk yetkilileri, uçağın hangi ülkeye ait olduğunu söylemediler ancak Rusya, kendi savaş uçaklarından birinin bölgede düşürüldüğünü söyledi. Bu da, yatırımcıların arasında, dünyanın en yoğun petrol üreten bölgesi olan Ortadoğu’daki devam eden kargaşaya ilişkin kaygıları körükledi.”

Bu bağlamda gazete, SEB Markets’ten analist Bjarne Schieldrop’ın “Suriye’de çakılan bir askeri uçağı haberleri, Ortadoğu’da hala önemli bir risk olduğunu anımsatıyor” değerlendirmesine de yer veriyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@