Romatem'den Etiler'e 5 Milyon Euro'luk Yatırım

5 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirilen Etiler Romatem, “Ofiste sağlık” projesiyle de iş dünyasına hizmet verecek.

Haberler 17.08.2015, 15:31
Romatem'den Etiler'e 5 Milyon Euro'luk Yatırım

İSTANBUL(ANKA)- 5 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirilen Etiler Romatem, “Ofiste sağlık” projesiyle de iş dünyasına hizmet verecek.

Kocaeli, Samsun, Bursa ve İstanbul-Bostancı gibi Türkiye’nin 4 ilinde rehabilitasyon ve fizik tedavi hizmeti sunan Romatem 5. merkezini İstanbul Etiler’de 5 milyon Euro’luk bir yatırım ile hayata geçiriyor. Sağlık kuruluşu, Türkiye genelinde 400’ü aşkın çalışanı ile 2014 yılında 60 bin hastaya hizmet verirken, bunun yüzde 60‘ını yurt dışından gelen hastalar oluşturuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Romatem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu, yurt dışından gelen hastaların çoğunlukta olduğunu vurgularken, “Kocaeli, Samsun, Bursa ve İstanbul - Bostancı’dan sonra 5. yatırımımızı Etiler’de hayata geçirdik. Etiler Romatem, Avrupa ve Ortadoğu’dan gelen hastaların yanı sıra aktif çalışma hayatındaki hastalarımıza da gerekli durumlar iş yerlerinde tedavi imkanı sunacak” dedi.

-İŞ DÜNYASI İÇİN “OFİSTE SAĞLIK” PROJESİ-

Holoğlu, özellikle masa başı çalışanlarında görülen kas iskelet sistemine ve omurga hastalıklarına bağlı şikayetlerin, iş dünyası için ciddi iş gücü kayıplarını beraberinde getirdiğini belirtirken, “1 yıllık araştırma ve projelendirme çalışmalarının sonucunda 5 Milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirilen Etiler Romatem, gerek fiziki hastane koşulları gerekse teknolojik altyapısı ile bulunduğu lokasyon ve sağlık turizmi açısından büyük bir açığı kapatacak. Hayata geçirilen Ofiste Sağlık projesi, olası sağlık problemlerine karşı koruyucu önlemler alınması ve yaşanan şikayetler için iş yerinde tedavi imkanı sağlanması anlamında hizmet verecek’’ dedi.

-FİZYOTERAPİST EŞLİĞİNDE SPOR-

Edinilen bilgiye göre, Romatem Etiler’in çalışma alanları arasında, fonksiyon kayıpları ile birlikte kalıcı sakatlık gibi sağlık sorunlarına yol açabilen spor yaralanmalarının önüne geçilmesinin yanı sıra yaş, cinsiyet ve fiziksel durum gibi kriterlere göre spor yapılabilmesi için fizyoterapistler eşliğinde kişiye özel egzersiz programı da bulunuyor. Diğer hizmetler ise, Nörolojik Rehabiliatasyon, Ortopedik Rehabilitasyon, Sporcu Rehabilitasyonu, Robotik Rehabilitasyon, El Rehabilitasyonu, Ergoterapi, Elektroterapi, Hidroterapi (havuz tedavisi), Skolyoz ve Omurga konusunda (schroth tedavisi).(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@