Reidin Temmuz Ayı Türkiye Konut Fiyat Endekslerini Açıkladı

Reidin Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2015 Temmuz sonuçlarını açıkladı. Verilere göre satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir Çanakkale, kiraların en çok yükseldiği şehir ise Sivas oldu.

Haberler 17.08.2015, 18:19
Reidin Temmuz Ayı Türkiye Konut Fiyat Endekslerini Açıkladı

ANKARA(ANKA) - Reidin Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2015 Temmuz sonuçlarını açıkladı. Verilere göre satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir Çanakkale, kiraların en çok yükseldiği şehir ise Sivas oldu.

Reidin Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2015 Temmuz sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Temmuz ayında 2007 Haziran=100 temel yıllı Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde bir önceki aya göre yüzde 1.26 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 16.47 oranında artış gerçekleşti. Temmuz ayında Çanakkale'de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2.02 oranında arttı ve Çanakkale fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 1.43 oranı ile Giresun oldu.

Öte yandan Temmuz ayında 2007 Haziran=100 temel yıllı Türkiye Kompozit Kiralık Konut Fiyat Endeksi'nde bir önceki aya göre yüzde 1.08 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 14.10 oranında artış gerçekleşti. Temmuz ayında Sivas'ta metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2 oranında arttı ve Sivas kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2 oranı ile Bilecik oldu. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@