PTT Emekli Kredisi Ödeme Planı! 2021 Haziran Faizleriyle

İhtiyaç kredisi kullanacak olanlar için kredi kullanılabilecek kurumlardan bir tanesi de PTT. Kurum kendi belirlediği özel koşullar ile müşterilerine ihtiyaç kredisi sağlayıp aylık ödeme planı sunuyor.

PTT Emekli Kredisi Ödeme Planı! 2021 Haziran Faizleriyle

Yaz dönemi öncesi çeşitli ihtiyaçları için kredi talep edenler PTT ihtiyaç kredisini değerlendirebilirler. 

Emekliler için özel bir kredi paketi sunan PTT'nin Haziran 2021 dönemi için ilan edilen faiz oranları, uzun vadeli ödeme planı, müşterilere sunulan kolay ödeme seçenekleri açıklandı. İşte PTT ihtiyaç kredisine dair bilinmesi gerekenler. 

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ

PTT tarafından sağlanan ihtiyaç kredisinde emekli vatandaşların sağlamaları gereken ilk koşul maaşlarını PTT bünyesinden alıyor olmak. PTT maaş müşterisi olan emeklilere daha özel olanaklar ile kredi imkanları sunuyor. Ayrıca PTT emekli kredisinde müşteriler kişiye özel esnek ödeme seçenklerinden de faydalanabiliyorlar. Ancak genel ödeme şekli aylık eşit taksitli ödemeler. 

PTT tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi çeşitli bankalar üzerinden kullanabilir. Ancak burada müşteri herhangi bir banka ile doğrudan temas etmeyecek. PTT kredisinde, kullanılacak olan ihtiyaç kredisi PTT şubelerinden alınır ve ödemeler PTT şubelerine yapılır. 

PTT İhtiyaç Kredisinde Şartlar

PTT aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak olanların SGK'ya herhangi bir borçlarının olmaması istenir. Ayrıca herhangi bir bankadan kredi alınmışsa alınan krediden dolayı haciz veya dosya takibi sürecinin başlamaması gerekir. Ayrıca kredi kullanacak olan kişinin maaşında ipotek kesinti olmaması bir diğer koşul. 

GÜNCEL FAİZ ORANLARI

PTT üzerinden kullanılacak ihtiyaç kredilerinde Aktifbank, Denizbank, Ziraat Bankası, TEB ve Halkbank aracılık eder. Ancak müşteriler bu bankalara değil PTT şubelerine giderek başvuruda bulunurlar. Haziran ayında kullanılacak krediler için uygulanan faiz oranları ise şöyledir. 

PTT'den Aktifbank aracılığıyla kullanılacak kredilerde faiz oranı: %2,79

PTT'den Denizbank aracılığıyla kullanılacak kredilerde faiz oranı: %1,84

PTT'den Ziraat bankası aracılığıyla kullanılacak kredilerde faiz oranı: %1,51

PTT'den TEB aracılığıyla kullanılacak kredilerde faiz oranı: %1,55

PTT'den Halkbank aracılığıyla kullanılacak kredilerde faiz oranı: %1,58

BAŞVURU KANALLARI

PTT ihtiyaç kredisi için kendinize en yakın PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. PTT şube yetkilisi sizlere bankalara dair son oranları aktaracak ve kredi olanaklarını sunacak. Kredi kullanacak olan kişi de kendisine en uygun olan kredi olanağı ile nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@