Postacılar İstanbul'da Buluşacak

ANKARA(ANKA) - Son yıllarda uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapan Türkiye, 2016 yılın...

Haberler 19.11.2015, 11:55
Postacılar İstanbul'da Buluşacak

ANKARA(ANKA) - Son yıllarda uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yapan Türkiye, 2016 yılında önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünya Posta Birliği (UPU)nun 2016 yılındaki Kongresi İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nın internet sitesinden yapılan duyuruya göre Dünya Posta Birliği Kongresinin İstanbul’da yapılmasına ilişkin imzalar Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı ile UPU Genel Müdürü Bishar A. Hussein arasında imzalandı. İmza töreninde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Üyesi Dr. İhsan Kulalı ve Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürü Harun Maden de hazır bulundu.

BTK’dan yapılan duyuruya göre 2016-2020 yılları arasında Dünya Posta Birliği’nin geleceğinin ve posta sektörü amaç ve stratejilerinin belirleneceği kongre 19 Eylül-07 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Kongreye 192 üye ülkeden yaklaşık 2 bin 500 delegenin katılması bekleniyor. Kongre esnasında yapılacak seçimlerde, UPU Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ile İdari Konsey ve Posta İşletme Konseyi’nin üyeleri belirlenecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde, düzenleyici ve denetleyici kurum olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yönlendirmesiyle organizasyonu Dünya Posta Birliği’nde ülkemizi atanmış işletmeci sıfatıyla temsil eden PTT tarafından yapılacak olan İstanbul 2016 Kongresi; 2016–2020 yılları arasında ülkemizin İdari Konsey’de Başkanlık yapacak olması, 2016 Kongresi’nin yapıldığı şehrin adıyla anılarak UPU kayıtlarında İstanbul Kongresi olarak sık sık zikredilmesi ve önümüzdeki dört yıllık dönemdeki strateji belgesinin İstanbul Posta Stratejisi olarak adlandırılacak olmasıyla da büyük önem taşıdığı ifade edildi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@