Polka Dot Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Polka Dot Coin kripto para birimi Blockhain tabanlı bir ağ olarak Web3 Foundation tarafından kurulduğunda açık kaynaklı bir kripto para projesiydi.

Polka Dot Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Kripto para genel özelliklerine sahip olan Polka Dot yaratıcısı Web3 sorunsuz ve rahat bir şekilde faydalanmalarını sağlamaktır. Bu nedenle de Polka Dot merkeze bağlı olmayan finans sektörüne özel olarak üretildi. Kripto para birimi olarak paylaşımlı bir protokol kullanır ve bu protokol ağ içerisinde üç farklı görevi gerçekleştirir.

DOT birimini aldığı bu üç görevden biri yönetimdir. Yönetim üçüncü bir sahsa ihtiyaç olmadan merkezsiz dağıtım anlamındadır. Staking ve Bondin görevleri ise üçlü bir erişimi ve güvenlik protokollerini kapsar. Bu şekilde güvenli ve özgür bir iletişim doğurarak takas yollarını kusursuz hale getirir.

Polka Dot Konumu Ağ Özelliği

Polka Dot Coin uzun zaman önce kuruldu ancak bu zamana dek etkili olmadı. Yeni ağ üzerine geçişinden ve “Yeni DOT Coin” düzenin oluşturmasının ardından oldukça istikrarlı bir şekilde bugün top 10 listesine girmiş durumdadır.  Finans çevreleri ve yatırımcıların oldukça yüksek işlem gerçekleştirdiği bu ağda oldukça büyük bir sirkülasyon görülmektedir. Gün geçtikçe Bitcoin gibi yükselişte olması ağ özelliklerine bağlanmaktadır.

Polka Dot merkezi olmayan bir ağ ile web dağılımını amaçlamaktadır. Özel ağları birbirine bağlayarak bir köprü ve siber ağ olma amaçlarını güden Polka Dot ağı bağımsız blockchain ağları ile yeni bir internet oluşturmayı amaçlamaktadır ve uzun zamandır bu amaca yönelik çalışmaktadır. Gavin Wood yani Ethereum kurucu ortağı tarafından hayata geçirilen Polkadot’un Substrate isimli bir ağı bulunuyor. DOT kripto para birimi bütün ağın tamamında işlem ücretleri ve etkinlikler için gerekli harcama ve ödemelerde kullanılmaktadır.

Polka Dot Coin Nasıl Alınır?

Polka Dot dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden birkaç işlem sonrasında satın alınmaktadır. Bu işlemler için Binance resmi internet sitesine girerek Para yüklemek ve ardında belirtilen adımları takip etmek yeterlidir. Kripto para piyasalarında yer alan değeri ve güvencesiyle oldukça büyük işlem hacmi bulunmaktadır.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@