Piyasalarda yeni rekor! Dolar ve Euro aldı başını gidiyor!

Piyasalar yeni haftaya da yükselişle başladı. Yeni bir rekora imzasını atan Dolar/TL 7,59 TL'den, Euro/TL 8,96 TL'den, Sterlin/TL de 9,76 TL'den işlem görüyor. Altının gramı ise 473 TL.

Ekonomi 21.09.2020, 13:45
Piyasalarda yeni rekor! Dolar ve Euro aldı başını gidiyor!

Salgında artan vakalar piyasaların moralini bozsa da aşı çalışmaları yakından izlenmeye devam ediyor. 

Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar/TL, 7,60'ı görerek tarihi zirveyi yeniledi. Kur şu dakikalarda 7,59'dan işlem görüyor.

Euro/TL de 8,96 seviyelerinde seyrediyor.

 Piyasalar yeni haftaya da yükselişle başladı. Dolar/TL 7,57 TL'den, Euro/TL 8,99 TL'den, Sterlin/TL de 9,82 TL'den işlem görüyor.

Öte yandan altında da yükseliş sürüyor.

Ons altın 1.938 dolardan satılırken, gram altın 473 TL'den, çeyrek altın 776 TL'den, Cumhuriyet altını ise 3 bin 162 TL'den satılıyor.

Bu hafta perşembe günü gerçekleştirilecek TCMB'nin Para Politikası Kurulu toplantısının gündemin odağında bulunduğunu ifade eden analistler, yurt dışında ise Fed Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmalar ile Powell'ın yarından itibaren Senato'da gerçekleştireceği sunumların takip edileceğini bildirdi.

Uzmanlar, veri gündeminin bu hafta görece zayıf olduğunu ve jeopolitik gelişmeler ile Covid-19 aşısına ilişkin haber akışının yatırımcı kararları üzerinde belirleyici olacağını aktardı.

TCMB, GELENEKSEL YÖNTEMLİ REPO İHALELERİNE DEVAM EDİYOR

TCMB, bugün 19 Ekim vadeli ve 10 milyar lira tutarlı geleneksel yöntemle repo ihalesi açtığını duyurdu.

Bu hafta perşembe günü gerçekleştirilecek TCMB'nin Para Politikası Kurulu toplantısının gündemin odağında bulunduğunu ifade eden uzmanlar, yurt dışında ise Fed Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmalar ile Powell'ın yarından itibaren Senato'da gerçekleştireceği sunumların takip edileceğini bildirdi.

Uzmanlar, veri gündeminin bu hafta görece zayıf olduğunu ve jeopolitik gelişmeler ile Covid-19 aşısına ilişkin haber akışının yatırımcı kararları üzerinde belirleyici olacağını da aktardı.

FAİZDE ARTIŞ BEKLENMİYOR

Piyasada TCMB'nin bu hafta politika faizinde artış yapması ana beklenti değil. Bankanın TL'deki değer kaybını daha çok mevcut sıkılaştırma adımlarıyla sınırlamaya çalışması bekleniyor. Bir bankanın Hazine yetkilisi, “TCMB'nin enflasyonu frenlemek adına ne yapması lazım dersek politika faizini kesinlikle artırması gerekiyor. Ancak son yatırımcı toplantısında iç ve dış belirsizlikler nedeniyle TCMB politika faizi yerine likidite adımlarını tercih ettiğini söyledi” dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@