Piyasa Uzmanından Altın Yorumu! İşin Ciddiyetinde Olmayanlar Zarar Eder

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına dair yeni değerlendirmesini yayımladı. Altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceğine ilişkin görüşlerini açıklayan Memiş kısa vadede temkinli olunması gerektiğini ifade etti.

Piyasa Uzmanından Altın Yorumu! İşin Ciddiyetinde Olmayanlar Zarar Eder

Yaz ayları öncesinde en çok dikkat çeken yatırım araçlarının başında altın geliyor. Son aylarda yapmış olduğu yukarı yönlü hareket ile belli bir seviyenin üzerine çıkan altın içşin merak edilen soru yükselme eğilimi nereye kadar devam edecek. 

Para piyasaları uzmanları bu soruya yanıt verirken ekonomist İslam Memiş yatırımcıları uyardı. Altın fiyatlarına dair son durum ve altın uzmanının değerlendirmesi. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın fiyatlarında 2021 yılının en yüksek seviyelerini gördü. Yeni yılın rekorunu kıran altın haftaya 510 TL seviyesinden başladı. Altın fiyatlarında yaşanan bu yükselme sadece altınla kaldı, gümüş fiyatları altının yükselme eğilimi ile herhangi bir değişim göstermedi. Gün içeriisnde sabit seyirde hareketine devam eden gram gümüş 7.47 TL seviyesinde yer alıyor. 

Altın Fiyatları

Altın fiyatları yeni güne yüksek seviyeden giriş yaptı. Haftanın ilk işlem gününün ilk saatlerinde 510 TL'ye kadar çıkan gram altın 2021'in zirvesine ulaştı. Daha sonra sakinleyen altında bir miktar geri çekilme oldu. Gram altın günü 508 TL'den tamamladı. Ons altında yaşanan yükselme devam ederken ons altının satış fiyatı 1884 Dolar bandında yer aluyor. Çeyrek altın ise bu süreçte 817 TL seviyesine kadar tırmandı. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 462 TL seviyesinde yer alıyor. 

UZMANINDAN UYARI GELDİ

Altın fiyatlarının günün ilk işlem hareketleri ile birlikte yeni uzman değerlendirmeleri de gelmeye başladı. 

Piyasa uzmanı ve ekonomist İslam Memiş yeni dönem için yapmış olduğu değerlendirmesinde, kısa vade için uyarıda bulundu. ONS altında daha önce ilan ettiği hedeflere dair açıklamalarda bulunan İslam Memiş vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti. 

Altın fiyatlarının geleceğine dair Memiş açıklamasında, "Altının ons fiyatında ısrarla bahsettiğim 1.960 $ gümüşün ons fiyatında 29 $ hedef olsa da ben, 2 hafta uzak kalmayı tercih ettim. Alan zamanında aldı. Orta ve uzun vade (6-12) düşünenler için durum farklı.Alalım mı, satalım mı sorularını boşuna sormamak gerek. Herkes gibi ben de kişisel öngörülerimi paylaşıyorum. Kısa vadeli al-sat yapan ile al-yat yapanın getirisi ve götürüsü farklıdır. Artık kim neyi tercih ederse öyle yapsın. İşin ciddiyetinde olmayanlar, zarar eder." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@