Palandöken: Büyük Bir Mizah Ustasını Kaybetmenin Acısını Yaşıyoruz

ANKARA(ANKA) - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Türk Sinemasının ve Tiyatrosunun usta mizah oyunc...

Haberler 12.10.2015, 12:20
Palandöken: Büyük Bir Mizah Ustasını Kaybetmenin Acısını Yaşıyoruz

ANKARA(ANKA) - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Türk Sinemasının ve Tiyatrosunun usta mizah oyuncusu Levent Kırca’nın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi sebebiyle, “Sinema ve Tiyatromuzun büyük mizah ustasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.   

Türk Sinemasının ve Tiyatrosunun usta mizah oyuncusu Levent Kırca’nın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi sebebiyle mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sinema ve Tiyatromuzun büyük mizah ustasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mesajında şunları dile getirdi:

“Türk sinema ve tiyatrosunun en ünlü oyuncu, yönetmeni ve mizah ustası Levent Kırca’nın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile duydum. Türk sinema ve Tiyatrosu usta bir çınarını daha kaybetti. Geçtiğimiz günlerde ‘Yaşam Boyu Onur’ ödülüne layık görülen Kırca, ödül almaya gidememiş mektup göndermiş. Mektubunda dik durmayı, adil olmayı, sabırlı olmayı istemiştir. En önemlisi acı dolu günlerimizde daha iyi bir dünyada görüşmek dileğiyle, diyerek adeta ayrılığın işaretini vermiş. Ama giderken dahi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e ve Cumhuriyete bağlı kalınmasının geleceğimiz için büyük önem taşıdığına vurgu yapmıştır. 67 Yaşında hayatını kaybeden Levent Kırca’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@