Ons Altının 2000 Dolar Hedefinde En Kritik Eşik Aşılmak Üzere! Altında Son Dakika Fiyatları

Küresel piyasalarda ons altın kritik bandın hemen altında bulunuyor. Altında yükselme grafiğinin devam etmesi için uzmanların en önemli eşiklerden biri gösterdikleri seviyeye çok yaklaşan ons altın sonrası yatırımcılar yükselmenin devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar.

Ons Altının 2000 Dolar Hedefinde En Kritik Eşik Aşılmak Üzere! Altında Son Dakika Fiyatları

Altın yatırımı yapanlar, yapacaklar yada altın borcu olanlar için altın fiyatlarının önümüzdei günlerde nasıl bir seyir izleneceği yakından takip ediliyor. Son dönemlerin yukarı yönlü tırmanış ile geçiren altında beklentiler ise bu sürecin devam etmesi. 

ALTINDA YUKARI TIRMANIŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Uzmanlar altın fiyatlarının yükseldiğini ve daha da yükselebileceğini öngörüyorlar. Altın fiyatlarının yükselmesinde ise ilk hedef olarak ons bazında 1800 dolar bandı hedef olarak gösteriliyor. 

Bazı ekonomistler, ABD tahvil faizlerinde faiz oranlarının beklenenden çok yükselmemesi durumunda ons altının 2000 dolar bandına kadar tımanabileceğini iddia ediyorlar. Uzmanların ons altının 2000 dolar yolunda en önemli eşiklerinden biri olarak ise 1800 dolar direncinin kırılmasını gösteriyorlar. 

Son uluslararası etmenlerin ardından ons altın bu bandın hemen altında yer alıyor. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Küresel piyasalarda yaşanan son gelişmeler ve yatırımcı hareketleri sonrası ons alın 1791 dolar bandında kadar yükseldi. Ons altında yaşanan bu yükselmenin ardından gözler gram altın ve  çeyrek altına çevrildi. İşte altın fiyatlarında oluşan son tablo. 

Gram altın yeni işlem gününe 479 TL bandından giriş yaptı. Cumhuriyet altını yeni günde 3 bin 159 TL seviyesinden işlem gçrüyor. Çeyrek altın 792 TL, yarım altın ise 1596 TL'den alıcı buluyor. Tam altın ise 3 bin 191 TL'ye çıkmış durumda. 

Uzmanlar Ne Diyor?

Uzmanlar altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerinde 1800 dolar bandı seviyesinin geçilmesinin üzerinde duruyorlar. Ons bazında bu seviyenin aşılması durumunda yeni bir yükseliş trendinin izlenebileceği ifade ediliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@