Ons Altın 800 Dolarken 1600 Dolar Olacak Demişti! Piyasa Kahininden Yeni Öneri

Murat Sağman ekonomi ve para piyasalarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Sağman konuşmasında para piyasalarının geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunurken altın, dolar ve diğer yatırım araçlarını ele aldı.

Ons Altın 800 Dolarken 1600 Dolar Olacak Demişti! Piyasa Kahininden Yeni Öneri

Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Ünlü Finans Danışmanı ve Ekonomist Murat Sağman, Finans Gündemi Sitesinden Volkan Karsan'a özel açıklamalarda bulundu.

Para piyasalarına ilişkin gündemi değerlendiren Sağman yatırım araçlarının geleceğine dair kapsamlı bir konuşma gerçekleştirdi. Piyasaların dünü, bugünü ve geleceği konusunda ayrıntılı açıklamalarda bulunan Sağman'ın konuşmasının bir bölümünde yer alan dolar, altın, hisse senedi değerlendirmelerini paylaşıyoruz. 

ONS ALTIN 800 DOLAR SEVİYESİNDEYKEN 1600 DOLAR OLACAK DEMİŞTİ

Murat Sağman geçmiş dönemde ons altın 800 dolar bandında yer alırken yapmış olduğu değerlendirmelerle dikkat çekmişti. O dönem ons altının 1600 dolar seviyesine kadar çıkacağını ifade eden Sağman'ın o dönem değerlendirmeleri tutmuştu. Piyasalara ilişkin yeni değerlendirmelerde bulunan ünlü ekonomist yatırım araçlarını ele aldı. 

Yatırımcılara Varlık Dağılımına Gidin Uyarısı

Sağman konuşmasında yatırımcıların varlık dağılımlarına gitmeleri gerektiğini ifade etti. Sağman yatırım yapacak olanlar için ilk uyarısında "Yatırımcılar öncelikle varlık dağılımına gitsinler. Varlık dağılımının içinde hala stopaj avantajı devam eden ve yüksek olan TL faizi bir miktar değerlendirilmeli." dedi. 

Altın ve Gümüşü Önermeye Başladım

Sağman konuşmasının devamında ise kendi görüşlerine yer verdi. Altın ve gümüş fiyatları ile borsa konusunda düşüncelerini aktaran Sağman altın, gümüş, yatırım fonları dışında bir miktar dövizin de portföyde yer alabileceğini bildirdi. Sağman konuşmasını  "Ben son haftalarda tekrar altın gümüş fiyatlarını önermeye başladım. Bunlar doğrudan alınabileceği gibi hisse senedi alır gibi borsa yatırım fonları olarak da alınabiliyor. Bunlardan da bir miktar bulundurabilirler. Döviz bir miktar bulundurulabilir." sözleriyle tamamladı.

Dolar Tahmini

Dolar kurunun nasıl bir seyir izleyeceğine dair ise 8.60 TL bandını işaret eden Ünlü Ekonomist Murat Sağman bu seviyenin aşılması durumunda ise dolar kurunda yükselme olabileceğini ifade etti. 

Hisse Senedi Değerlendirmesi

Sağman yatırım araçlarına dair hisse senedi değerlendirmesinde ise "Bir miktar hisse senedi de tavsiye ediyorum. Uzun vadeli bakmak gerekiyor. Çok uygun çok iyi fiyatlarda hisse senetleri var. Uzun vadede onların çok iyi olacağını tahmin ediyorum. Ama Türkiye için bir hikaye gerekiyor. Yapısal reformlar mesela yeni bir hikayedir. Burada borsanın iyi performans göstereceğini tahmin ediyorum." görüşlerini paylaştı. 

EDİTÖR NOTU: Yukarıda yer alan değerlendirmelerin tamamı haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@