Öib'den 8 İldeki Taşınmaz Satışına Onay

ANKARA (ANKA) - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB),  Nevşehir, Isparta, İstanbul, Karaman, D&u...

Haberler 13.11.2015, 09:35
Öib'den 8 İldeki Taşınmaz Satışına Onay

ANKARA (ANKA) - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB),  Nevşehir, Isparta, İstanbul, Karaman, Düzce, Hatay, Aydın ve Denizli’de yer alan bazı taşınmazların satışına onay verdi.

ÖİB'nin konuya ilişkin kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Nevşehir’in Merkez İlçesinde yer alan bir taşınmazın 12 milyon 390 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Burak Doğan’a ihale şartnamesi çerçevesinde satışını gerçekleştirecek. ÖİB, özelleştirme kapsam ve programına alınan Maliye Hazinesi (Hazine) adına kayıtlı Isparta’nın Gönen İlçesi’nde bulunan bir taşınmazın 965 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Özkan Zengin’e satışına onay verirken, Başkanlık, İstanbul’un Büyükçekmece İlçesi’nde yer alan bir taşınmazın da 1 milyon 405 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Burcu Akaryakıt Ürünleri Pazarlama ve Dağıtım Otomotiv İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne satılmasına karar verdi.

Maliye Hazinesi adına kayıtlı Karaman’ın Merkez/Kırbağı İlçesi’nde yer alan bir arsa 2 milyon 660 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Enerji Madencilik Nakliye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne satılmasını uygun buldu. Söz konusu Kurul Karaman’da bulunan 4 taşınmazın daha satışına onay verdi.

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan Düzce’nin Merkez İlçesinde yer alan bir taşınmaz 3 milyon 800 bin TL bedelle Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (ADÜAŞ)’ye verilen satış yetkisi çerçevesinde, satılmasına onay verildi. ÖİB, tta Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı; Hatay’ın Reyhanlı ilçesi, Bayır Mahallesinde yer alan taşınmazın özelleştirilmesi ihalesinde; 840 bin TL en yüksek teklifi veren Mehmet Verimlibağ’a İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına onay verirken, Aydın’ın Kuyucak İlçesi’nde yer alan bir taşınmazında özelleştirilmesi ihalesinde; 18 bin 500 TL bedelle en yüksek teklifi veren Halil İbrahim Bayav’a satılmasını uygun buldu.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,  son olarak Kuruluş adına kayıtlı; Denizli’nin Çivril ilçesi, Gürpınar Mahallesinde yer alan taşınmazın özelleştirilmesi ihalesinde; 71 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Ramazan Türedi’ye İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına karar verdi. (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@