Ödemeler PTT'den 1100 TL Hesabına Yatmış Mı? E-Devlet'ten Kontrol Edin

Aile Bakanlığı'nın bayram öncesi sağlayacağını ilan ettiği 1100 TL'lik devlet desteği için ödemeler sürüyor. Vatandaşlar kendi hesaplarına ödemelerin yapılıp yapılmadığını e-Devlet'ten kontrol edebilecekler. Ödeme yapılan aileler ise paralarını PTT'den çekebilecekler.

Ödemeler PTT'den 1100 TL Hesabına Yatmış Mı? E-Devlet'ten Kontrol Edin

Tam kapanma sürecinde ailelere yeni bir destek sağlanacağı ilan edilmişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk müjdesi verilen bu desteğe dair ayrıntılar ise kısa süre önce göreve başlayan Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık'tan geldi. Bakan Yanık ödemelerin ne zaman, kimlere ve kaç TL olarak yapılacağını açıkladı. 

YENİ PANDEMİ YARDIMI 1100 TL HESAPLARA YATIYOR

Tam kapanma sürecine girilmesi, bazı işyerlerinin uzun süre kapalı olacak olması ve ailelerin çalışamayacak olması yeni pandemi yardımının duyurulmasına neden oldu. 

Yeni pandemi yardımı Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamalara göre 1100 TL olarak ailelere ödenecek. Destek tüm yönleriyle 2 milyon aileye ulaştırılacak. Ödemeler vatandaşların ya banka hesaplarına yada PTT hesaplarına yatırılacak. 

Bakan Yanık vatandaşların sisteminde kayıtlı banka hesapları varsa 1100 TL olarak ödenecek olan destek ödemelerinin o hesaplara ödeneceğini, sistemde banka hesabı kayıtlı olmayanlar için ise ödemelerin PTT üzerinden yatırılacağı açıklandı. 

Kimler Alabilecek?

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında ödemeler için başvuru alınmayacağını duyurdu. Ek destek olarak sunulacak bu ödemeler, Aile Bakanlığı'nın sisteminde kayıtlı olan ihtiyaç sahiplerine ödenecek. 

e-Devlet Üzerinden Kontrol Edin

1100 TL ödeme alıp almadığını merak edenler, e-Devlet'e giriş yapacaklar. Daha sonra Aile Bakanlığı hizmetlerinden sağlanan desteklere ulaşacaklar. Burada "Başvurular Listesi" ekranına tıklayarak 1100 TL pandemi sosyal yardım detaylarını öğrenebilecekler. 

Devlet Desteklerini Kaçırmamak, Tüm Destekleri Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

DAHA ÖNCE HİÇ ALMAYANLAR DEVAM EDEN SOSYAL YARDIM İÇİN BAŞVURU YAPABİLİRLER

Aile Bakanlığı e-Devlet 1100 TL Destek Başvuru Ekranı için TIKLAYIN

Aile Bakanlığı'nın 1000 TL olarak ödediği ve milyonlarca vatandaşın aldığı desteği almayanlar hane gelir şartının sağlanması durumunda yeni dönemde 1100 TL için başvuru yapabilirler. İhtiyaç sahibi olanlar e-Devlet üzerinden devam eden o destek için başvuru yapabilirler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@