Müsiad: Yine Şiddet Yine Kirli Oyun

ANKARA (ANKA) - MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, patlamayla ilgili açıklamasında “Şiddet ve Kirli Oy...

Haberler 10.10.2015, 16:00
Müsiad: Yine Şiddet Yine Kirli Oyun

ANKARA (ANKA) - MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, patlamayla ilgili açıklamasında “Şiddet ve Kirli Oyun ile karşı karşıyayız. Daha önce Suruç, Diyarbakır veya başka örneklerde karşılaştığımız bu elim tablo göstermiştir ki, ülkemizde ne zaman barıştan bahsedilecek olsa, bombalar patlatılıyor, provokasyonlar artıyor, masum canlar katlediliyor” dedi.

Bugün, suçlamalar değil, birlik ve provokasyonlara karşı uyanık olunması gerektiğini belirten Olpak, “Bu süreçte teyit edilmemiş bilgilere de itibar edilmemelidir” dedi.

Her zaman tekrar ettikleri gibi şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ideoloji, inanç, felsefe, ya da siyasi amaç için yapılırsa yapılsın, net olarak karşısında olduklarını belirten Olpak, “Bugün Ankara’da yapılan terör saldırısının yeri ve zamanlaması da manidardır. Barış adına, istikrar adına, küçük bir ihtimalin doğduğu anda bile terörün karanlık yüzü sahneye çıkmış, gündemimiz yine acı, gözyaşı ve kan olarak belirlenmiştir. Bu saldırının muhtemel hedeflerinden birisi, yakın vadede seçim sonuçlarını etkileme, uzun vadede, istikrarın bozulmasıdır” dedi.

Nail Olpak, özellikle sosyal medya üzerinden yapılan bildirimlerin tümüne itibar edilmemesini ifade ederken, “Sağduyuyla hareket edilmesi ve güvenilir kaynakların açıklamalarının dikkate alınması gerekiyor. Siyasi parti liderlerinin seçim çalışmalarına kısa süreli ara vermelerini destekliyor, vatandaşlarımızı panik duygusuna kapılmadan, tedbirli davranmalarını hatırlatıyoruz. Bugün yine Diyarbakır’da şehit olan polisimize ve Ankara’da terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi. (ANKA)

(ORH/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@