Müsiad: Geçmişteki Fırtınaları Nasıl Atlattıysak, Bu Günleri De Atlatacağız

ANKARA (ANKA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ş...

Haberler 17.10.2015, 11:55
Müsiad: Geçmişteki Fırtınaları Nasıl Atlattıysak, Bu Günleri De Atlatacağız

ANKARA (ANKA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanları Toplantısı’nda, terörle ekonomik ve siyasal istikrarsızlığın amaçlandığını ifade edilirken, “Bugünlerdeki bilançonun ağırlığı da bizi üzüyor ama geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak, bu günleri de atlatacağız” ifadeleri kullanıldı.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanları, İstanbul'daki Genel Merkezde yapılan MÜSİAD Başkanlar Toplantısında; Terör, Ekonomi ve yaklaşan 1 Kasım Seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundular. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiği belirtilirken, sosyal, ekonomik ve siyasal istikrarsızlığın amaçlandığı ifade edildi. Açıklamada, MÜSİAD Başkanları hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına sabır dilediler.

Yapılan açıklamada 12 Eylül öncesinde, daha kanlı bilançolarla baş edildiğinin altı çizilirken “28 Şubat'ta daha ağır sosyal travmaların altından kalktık. 27 Nisan'da daha ağır siyasal krizleri atlattık. 5 Nisan ve 21 Şubat'ta, çok ağır Döviz Maliyetlerini ödeyerek ayakta kalmayı başardık. Bugünlerdeki bilançonun ağırlığı da bizi üzüyor ama geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak, bu günleri de atlatacağız” ifadeleri yer aldı.

Son 2 yılda, dördüncü defa seçime gidilmesine rağmen, bir aydır, seçim hükümetinin yönetimde olmasına rağmen, Türkiye ekonomisinin, küçük hasarların dışında, sağlam şekilde ayakta olduğu belirtilen açıklamada “Birilerini şaşırtarak, büyüyoruz” denildi.

Terörün ekonomik alanda zarar verdiği belirtilen açıklamada, Doğu ve Güneydoğu’da ticaretin büyük yara aldığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Çok önemli beş ay geride kaldı. Milletimiz, 1 Kasım'da olgunlukla ve çoğunlukla oyunu kullanmalı, sandıktan çıkacak iradeye de saygı duymalıdır. Devlet ise, sandık güvenliğini sağlamalıdır. Siyasetin, 7 Haziran'dan sonra, uzlaşmaz görüntü veren tavrını doğru bulmuyoruz. Siyaset, ülkeyi yönetme ve çözüm sanatıdır.” (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@